شمس: غیبت نظری لطمه جبران ناپذیری به تیم ملی فوتسال زد/ شمسایی برعکس ژاوی رفتار کرد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

غیبت نظری لطمه جبران‌ناپذیری به تیم ملی زد
سرمربی پیشین تیم ملی ایران درخصوص جدایی مصطفی نظری از این تیم در آستانه سفر به کویت خاطرنشان کرد: او دروازه‌بانی بین‌المللی بود که می‌توانست به ما کمک کند. غیبت نظری لطمه جبران‌ناپذیر و سنگینی به تیم ملی زد و کاش پادرمیانی‌ها برای بازگشت مصطفی موثر بود. در این بازی‌ها کسی نبود دو دروازه‌بان ما را گرم کند و آنها با هم تمرین می‌کردند. نظری در صحنه گل دوم ژاپن می‌توانست به مومنی بگوید دیواره دفاعی را بد بسته است.

حسین شمس درباره نایب‌قهرمانی ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: به‌جز فینال که بدشانس بودیم و دروازه‌بان ژاپن درخشید، ایران عملکرد بسیار خوبی داشت. ژاپن پس از شکست در دیدار اول، دو روانشناس و دو آنالیزور به تیم خود اضافه کرد که آنالیزورها، بازی رقبای احتمالی ژاپن را بررسی و روانشناسان از لحاظ روانی با بازیکنان کار کردند. نفراتی چون اولادقباد و آقاپور همیشه از بازیکنان مقابل عبور می‌کردند که هر دو توسط ژاپنی‌ها کنترل شده بودند.

برای موفقیت نباید به گرانی هزینه سفر به برزیل و آرژانتین فکر کنیم
سرآنالیزور جام ملت‌های آسیا در مورد برنامه تیم ملی ایران در ماه‌های آینده عنوان کرد: ژاپنی‌ها درخواست بازی رفت و برگشت کرده‌اند و اصولی تماس‌هایی با تیم‌های ملی اروپایی گرفته تا دیدار دوستانه داشته باشیم. اگر می‌خواهیم موفق باشیم، نباید به این فکر کنیم که بلیت سفر به برزیل و آرژانتین گران است. خدا را شکر فدراسیون فوتبال شرایط مالی خوبی دارد.

دو ایرانی فوتسال دو کشور را متحول کرده‌اند؛ آن‌وقت ما به دنبال مربی خارجی هستیم
شمس در مورد پیشرفت اندونزی و عراق با بهره‌ای که از محمد هاشم‌زاده و محمد ناظم‌الشریعه بردند، خاطرنشان کرد: دو مربی ایرانی، فوتسال دو کشور را متحول کرده‌اند که افتخاری بزرگ است؛ با این حال اینجا به دنبال مربی خارجی هستیم! چرا کشوری که صادرکننده مربی است و مدرسان ‌آسیا را دارد، مربی خارجی بیاورد؟ ما باید از مربیان خودمان استفاده کنیم و چند هزار دلاری را که می‌خواهیم به مربی خارجی بدهیم، خرج تیم ملی کنیم.

صحبت از نداشتن تاکتیک بی‌انصافی است
شمس درباره انتقاداتی که برخی کارشناسان نسبت به نبود تاکتیک در تیم ملی مطرح می‌کنند، به تسنیم گفت: این صحبت‌ها بی‌انصافی است. چند گل از نقطه کرنر زدیم و دو گل نخست ما به تایلند از همین سبک بود. فوتسال ایرانی همین‌گونه (بر مبنای تکنیک بازیکنان) است و نمی‌توانیم بگوییم چرا برزیلی‌ها دریبل می‌زنند. برای عبور از بازیکنان حریف باید از تاکتیک استفاده کنیم که اولادقباد و آقاپور به‌راحتی از بازیکنان مقابل خود رد می‌شوند.

عراق از مرحله گروهی بالا می‌آمد، به فینال صعود می‌کرد
وی درباره نتایج سایر تیم‌های آسیایی و عملکرد تحسین‌برانگیز عراق، تاجیکستان و عربستان تصریح کرد: عربستان سرمربی بارسلونا را آورده بود و عملکرد خیلی خوبی داشت. تعطیلی سه ساله مسابقات آسیایی، فوتسال آسیا را تضعیف کرده بود. هر باشگاه تاجیکستان یک بازیکن و هر تیم عراقی، دو بازیکن ایرانی دارند و لیگ‌های خود را منظم برگزار می‌کنند. اگر عراق از گروهش صعود می‌کرد، می‌توانست به فینال برسد.

شمسایی مانند ژاوی، ناکامی تیمش را از گردن دیگری نمی‌اندازد
وی با بیان اینکه ایران اشتباهات بچگانه‌ای مرتکب شد، تصریح کرد: در صحنه گل اول، توپ از زیر پای بازیکن ما عبور کرد و دفاع ما در گل دوم بد بسته شد. تیم ملی از کمبود آنالیزور حرفه‌ای رنج می‌برد، اما شمسایی باید در تیم ملی بماند. او شکست تیم ملی را گردن گرفت و کسی را مقصر ندانست. می‌بینیم که ژاوی، ناکامی بارسلونا را از گردنش ساقط می‌کند و به گردن پیکه می‌اندازد ولی شمسایی برعکس او رفتار کرد. اتفاق بدی برای فوتسال ایران رخ داد، اما شاید معایب تیم در صورت قهرمانی دیده نمی‌شد.

وحید شمسایی , حسین شمس , فوتسال , تیم ملی فوتسال ایران , جام ملت‌های فوتسال آسیا ,

وحید شمسایی , حسین شمس , فوتسال , تیم ملی فوتسال ایران , جام ملت‌های فوتسال آسیا ,

شمسایی می‌خواهد یک مدیر فنی به تیم ملی اضافه کند
وی با دفاع از مربیان تیم ملی فوتسال گفت: تایلند و ویتنام را که عرصه را بر رقبا تنگ می‌کردند، به‌راحتی بردیم. اگر ژاپن را می‌بردیم، این انتقادات مطرح نمی‌شد. شمسایی می‌خواهد یک مدیر فنی به تیم ملی اضافه کند و قطعاً یک بزرگتر سرد و گرم چشیده به تیم ملی کمک می‌کند. الان وقت استراحت نیست و بازیکنان تیم ملی باید یکی دو روز در هفته کنار هم باشند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2788328

نباید افتخارات را با یکی دو اشتباه زیر سؤال ببریم
شمس درباره انتقاد نسبت به اعضای کادر فنی تیم ملی اظهار داشت: سیامک داداشی بازیکن تیم ملی بوده و دوره‌های مربیگری را گذارنده است. سفال‌منش هم که سرمربی لبنان بوده و مدرس AFC است. پاداش‌ها سر وقت پرداخت شد و عناوین آقای گل، بهترین بازیکن جوان و بهترین بازیکن مسابقات به ایران رسید. کمبودها را قبول دارم، اما این مربیان کمک زیادی به تیم ملی کردند و نباید این افتخارات را با یکی دو اشتباه زیر سؤال ببریم.

دیدار کویت – عراق بیشترین تماشاگر را داشت
سرمربی پیشین تیم ملی با اشاره به بازی پایانی گروه A خاطرنشان کرد: کویت و عراق به‌خاطر مسائل سیاسی، رابطه خیلی خوبی با هم ندارند و بیشترین تماشاگر در دیدار این دو تیم حضور داشتند. کویتی‌ها می‌خواستند یک تساوی از عراق بگیرند که این اتفاق افتاد و صعود کردند. اندونزی هم با برخورد ناجوانمردانه‌ای روبرو شد. موقعیتی که این تیم در شرایط دو به تک با دروازه‌بان داشت، برای رعایت بازی جوانمردانه به بیرون زدند که صد درصد منجر به گل می‌شد.