شمس: اطمینان دارم تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا می درخشد/ رئیس جدید برای میزبانی جام جهانی اقدام کند- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

فوتسال , تیم ملی فوتسال ایران , جام ملت‌های فوتسال آسیا , حسین شمس ,

صید بازیکن از این لیگ بسیار راحت است
شمس با بیان اینکه الان بهترین زمان برای جوانگرایی در تیم ملی به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: یکی از بهترین لیگ‌های چند سال اخیر در حال برگزاری است و هفته‌ای نیست که در آن شگفتی نبینیم. تیم‌های خوبی چون صنایع پشتیبان،‌ گهر زمین و قند کاترین در تیم ملی نماینده دارند و صید بازیکن از این لیگ بسیار راحت است. امسال برعکس فصل‌های گذشته،‌ فقط مس سونگون و گیتی‌پسند مدعی قهرمانی نیستند و حالا چهار تیم در کورس قهرمانی قرار دارند.

یکی از بهترین تیم‌های ملی را در اختیار داریم
وی در مورد شرایط تیم ملی فوتسال در آستانه جام ملت‌ها تصریح کرد: شمسایی بازیکنان لیگ برتری را زیر نظر دارد و یکی از بهترین تیم‌های ملی را در اختیار داریم. ملی‌پوشان در سن بسیار مناسبی هستند و فقط چهار بازیکن تیم از جام جهانی دعوت شده‌اند. عمدتاً بازیکنان جوان به تیم ملی فراخوانده شده‌اند و دعوت از یک بازیکن 18 ساله از تیمی چون صنایع پشتیبان، همه بازیکنان را امیدوار کرده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2760395باید به AFC فشار بیاید که دوره بعدی تورنمنت‌های فوتسالی را برگزار کند
شمس با اشاره به لغو تعدادی از تورنمنت‌های مهم فوتسالی اظهار داشت: پس از برگزار نشدن جام باشگاه‌های آسیا، جام ملت‌های بانوان آسیا و مسابقات جوانان قهرمانی آسیا، باید به AFC فشار بیاید که دوره بعدی این تورنمنت‌ها را برگزار کنند. این توقع از کمیته فوتسال کنفدراسیون و کشورهای صاحب فوتسال آسیا وجود دارد که از این طرح حمایت کنند و دیگر بهانه‌ای برای کرونا وجود ندارد.

اطمینان دارم این تیم ملی در جام ملت‌های آسیا می‌درخشد
سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال از ملی‌پوشان فعلی تمجید کرد و به تسنیم گفت: وحید شمسایی تیم بسیار خوبی را انتخاب کرده است و اطمینان دارم که این تیم در تورنمنت تایلند و جام ملت‌های آسیا می‌درخشد. اینها نویدی برای جام جهانی 2024 است. جام جهانی به احتمال زیاد در آمریکا برگزار می‌شود و می‌توانیم تیم بسیار خوبی ظرف دو سال اخیر داشته باشیم. اولادقباد و احمد عباسی بازیکنانی باتجربه هستند و باعث افزایش تجربه تیم می‌شوند.

میزبانی جام جهانی را به احتمال فراوان به آمریکا می‌دهند
وی در این باره که آمریکا را شانس اصلی میزبانی جام جهانی 2024 دانسته بود، بیان کرد: باید ببینیم رئیس جدید فدراسیون فوتبال حاضر است در این باره اقدام کند یا خیر. ما هتل‌های پنج ستاره و سالن‌های مجهزی داریم و می‌توانیم نامزد میزبانی جهانی باشیم. با این حال چون تایلند به‌عنوان کشوری آسیایی در سال 2012 میزبان بوده و جام جهانی در دوره‌های بعد در قاره‌های آمریکای جنوبی و اروپا برگزار شد، میزبانی جام جهانی 2024 را به احتمال فراوان به کشور آمریکا می‌دهند.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال باید برای میزبانی جام جهانی فوتسال اقدام کند
کارشناس فوتسال کشورمان با بیان اینکه ارائه پیشنهاد میزبانی باعث تلاش برای ترمیم زیرساخت‌های ورزش کشور می‌شود، گفت: رئیس جدید فدراسیون باید برای میزبانی اقدام کند. اگر هم به میزبانی این دوره نرسیدیم، می‌توانیم آماده میزبانی از جام جهانی 2028 باشیم که نوبت قاره آسیاست. چند وزارتخانه باید فُرم‌های مرتبط را پُر کنند و مشکلی که وجود دارد، حضور بانوان در سالن‌هاست که حل نشده است.

حسین شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتخاب خود به‌عنوان سرآنالیزور مسابقات جام ملت‌های فوتسال آسیا 2022 اظهار داشت: این افتخاری بزرگ برای همه مربیان ایرانی است. مسابقات در دو سالن برگزار می‌شود که سه دیدار نخست ایران در سالن باشگاه الکویت خواهد بود و ما بازی‌های مختلف را زیر نظر داریم.