شرفی: ناکامی تیم ملی در جام جهانی قابل پیش بینی بود/ برای رفتن به قطر هیچ برنامه ای نداشتیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

شرفی در واکنش به انتقادهایی که از کارلوس کی‌روش می‌شود، گفت: تنها او مقصر نیست و طبیعتاً آنهایی که این مربی را به تیم ملی آوردند نیز باید پاسخگو باشند. متأسفانه فوتبال ما چند دهه است که با مشکلات زیادی روبه‌روست. آیا به گذشته نگاه کرده‌ایم که ببینیم چرا چند دهه در رده باشگاهی و ملی قهرمان آسیا نمی‌شویم و در جام جهانی هم از گروه‌مان صعود نمی‌کنیم؟!

وی ادامه داد: بدون شک از لحاظ برنامه‌ریزی و آینده‌نگری در بین 32 تیمی که در جام جهانی شرکت کردند در رده آخر قرار داشتیم. شما دیدید که مراکش چهار سال پیش از ما شکست خورد، ولی حالا به نیمه نهایی راه پیدا کرده است. مراکش برای حضور در فینال تلاش می‌کند و ما همچنان اندر خم یک کوچه هستیم و این روزها و سال‌ها مدام برای فوتبال ما تکرار می‌شود.

 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2820343

اصغر شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 اظهار داشت: ما دو شکست بسیار بد داشتیم و فقط برابر ولز برنده شدیم که این تیم هم جزو تیم‌های ضعیف جام بود. متأسفانه برای رفتن به قطر هیچ برنامه‌ای نداشتیم و این یک ضعف بزرگ محسوب می‌شود. ما یک ماه قبل از شروع مسابقات سرمربی را عوض کردیم و تیم هم شرایط عجیبی پیدا کرد و در نهایت اتفاقاتی رخ داد که برای خیلی‌ها قابل پیش‌بینی بود.

پیشکسوت فوتبال ایران همچنین خاطر نشان کرد: خیلی‌ها هنوز نفهمیده‌اند که چرا به آن شکل به انگلیس باختیم. مگر اختلاف ما با این تیم چهار گل بود؟! الان داغ هستیم و نمی‌دانیم باخت برابر انگلیس چه فاجعه‌ای بود. هنوز هم نمی‌دانیم آن چه ترکیبی بود که کی‌روش به میدان فرستاد.

وی در مورد اینکه آیا موافق انتخاب مربی ایرانی برای تیم ملی است یا مربی خارجی را ترجیح می‌دهد، تصریح کرد: فوتبال ما آنقدر مشکل دارد که انتخاب سرمربی تیم ملی در مقابل این مشکلات چندان مهم نباشد. متأسفانه ما ضعف ساختاری و برنامه‌ریزی در این فوتبال داریم و تصمیماتی گرفته شده که این فوتبال عقب افتاده است.