سهرابیان: به جای هزینه یک مربی نالایق در فوتبال 10 مربی خارجی کارآمد برای فدراسیون ها می آوردید- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی تسنیم

رئیس فدراسیون قایقرانی همچنین در پاسخ به این سوال که قایقرانان از بحث سخت‌افزاری گلایه دارند، گفت: باید ببینیم در کدام بخش از قایقرانی این صحبت‌ها مطرح شده است؟ در گذشته این موضوع واقعیت داشت و موضوعی بود که اتفاق افتاده بود. در روئینگ سال‌ها امکانات نداشتیم اما سال گذشته باتوجه به مشکلاتی که بود بعد از مدت‌ها قایق‌هایی را که در گمرک زندانی بودند و در چین دپو شده بودند، موفق شدیم آزاد کنیم. یک ماه دیگر مسابقات کاپ آسیا را داریم که از آن قایق‌ها استفاده خواهیم کرد. پس نمی‌توانیم بگوییم سخت‌افزار را در روئینگ تزریق نکرده‌ایم.

سهرابیان افزود: تا جایی که امکان داشت توانستیم لوازم مورد نیاز را از داخل تهیه کنیم اما باز هم باید بگویم قهرمانان ما استفاده از برند خارجی مدنظرشان است چون از لحاظ ذهنی و مکانیکی به این موضوع اعتقاد دارند. نمی‌دانم در کدام بخش از قایقرانی و 3 فدراسیون جهانی که بچه‌های ما کار می‌کنند این موضوع اعلام شده است.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که منظور او از رشته‌های پر مدال چه رشته‌هایی است؟ تصریح کرد: دوچرخه‌سواری، تیراندازی، قایقرانی. باید تجربیات خود و علم روز دنیا را  با هم استفاده کنیم. افراد زیادی خاک خورده هستند که اگر نقطه نظرات آنها را بگیریم تجربیات زیادی خواهیم داشت. در قایقرانی مربی به نامی آوردیم که  تحولات زیادی ایجاد کرد و نتیجه آن را حتما در بازی‌های آسیایی خواهید دید. به نظرم این که در رشته‌های پر مدال  از مربیان به نام خارجی استفاده کنیم، دور ریختن پول نیست. در فوتبال  برای یک مربی هزینه شده که واقعا دور ریختن پول بود و اگر همین پول به 10 فدراسیون تزریق می‌کردند، می‌توانستیم 10 مربی به نام، نه  ناکارآمد و نالایق وارد کنیم.  ورزشکاران  در گرما و سرما تمرین می‌کنند و تنها پشتوانه آنها ما مسئولان هستند تا شرایط مناسبی را برایشان فراهم کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2754008

وی در خصوص شرایط قایقرانی، تاکید کرد: دختران و پسران ما فعالیت خود را دارند. من به آنها و مربیان اعتماد و اعتقاد دارم و مطمئن هستم در بازی‌های آسیایی هانگژو که سال آینده برگزار می‌شود باید انتظارات زیادی از قایقرانی داشته باشید.  مطمئن باشید با دست پر برمی‌گردیم، یک ماه دیگر هم بچه‌های ما برای شرکت در مسابقات دانشجویان جهان، زیر 21 سال جهان و قهرمانی جهان در دراگون‌بوت شرکت می‌کنند. آنجا نشان می‌دهند سطح‌شان چگونه است و چقدر می‌توانند انتظارات مردم از قایقرانی را برآورده کنند.

به گزارش، علیرضا سهرابیان بعد از ثبت‌نام در انتخابات کمیته ملی المپیک، اظهار داشت:  امروز از طرف خانواده قایقرانی برای عضویت در هیئت اجرایی ثبت‌نام کردم و امیدوارم اگر موفق شدم به کمیته راه پیدا کنم نماینده شایسته‌ای برای کل ورزش ایران باشم.

رئیس فدراسیون قایقرانی ادامه داد: پدرو فقط برای مربیگری نیامده بلکه برای آموزش مربیان آمده است و نتایج آن را در هانگژو خواهید دید. شاید در ذهن خطور نکند که بچه‌های ما در پاریس رویکرد دیگری داشته باشند اما اینکه از لحاظ ذهنی خودشان را به این باور رسانده‌اند که می‌توانند در المپیک پاریس نتیجه خوبی بگیرند و این نتیجه آموزش‌ها و تلاش خانواده قایقرانی است.

وی درباره اینکه در آب‌های آرام از مربی برزیلی استفاده کرده‌اید، با تعویق بازی‌های آسیایی هزینه زیادی برای پرداخت این مربی به شما تحمیل شده چه حمایتی صورت گرفته تا فدراسیون بتواند این مربی را حفظ کند، تصریح کرد: فکر من این نیست تا وقتی من هستم نتایج مثبتی بگیریم که بازی‌‌های آسیایی در همین زمینه سوق پیدا می‌کرد. صحبت من موفقیت در المپیک پاریس و گرفتن مدال در المپیک لس‌آنجلس بود که نیازمند تجربیات بالای یک مربی مجرب بود. پدرو مربی برزیلی توانست این موضوع را تا به امروز نشان دهد؛ کسب 25 مدال در مسابقات تایلند، بهبودی رکورد بچه‌ها که می‌توانم بگویم بالاتر از کسب مدال بود، اهمیت خود را دارد و تاجایی که امکان دارد پشت این مربی می‌ایستم، منابع مالی که نیاز باشد تا این مربی را نگه داریم، این کار را می‌کنم چرا که  مربیان ما هم نیاز دارند در کنار پدرو به تجربیات خود اضافه کنند و به عنوان مربی در آینده در استان‌ها کار کنند و ورزشکاران را آموزش دهند.

وی در مورد کاندیدا شدن برای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و برنامه خود برای این پست گفت: هیئت اجرایی از هفت رئیس فدراسیون المپیکی تشکیل می‌شود و  هر کسی که انتخاب شود خاک خورده این ورزش است. اگر من به عنوان یک عضو انتخاب شوم، تمام تلاشم را می کنم که برنامه راهبردی که فدراسیون‌ها دارند را عملیاتی کنم. طرح استراتژیکی برای المپیک پاریس و لس آنجلس وجود دارد و هیئت اجرایی می‌تواند به کمک کمیته ملی المپیک در این زمینه کمک کننده باشد نه اینکه فقط به عنوان یک عضو بله و خیر بگوید یا فقط دست خود را بالا ببرد. هیئت اجرایی باید نیازها را ببیند و هیئت اجرایی به فدراسیون‌های پر مدال کمک کند. در این زمینه فقط صحبت شده اما کاری نشده است. فقط 10 درصد صحبت‌ها عملیاتی شده است و اگر انتخاب شوم، کمک این فدراسیون‌ها خواهم کرد تا آنها نیز کمک حال کار کاروان باشند.

سهرابیان  در پاسخ به این پرسش که از سولماز عباسی برای کاندیداتوری در انتخابات نایب رئیسی کمیته ملی المپیک حمایت می‌کند یا خیر، گفت: سولماز عباسی به عنوان یک ورزشکار المپین و مربی جوان و تحصیلکرده باید به این باور برسد که می تواند در جایگاه‌های بالاتری هم عرض اندام کند. عباسی مربی تیم ملی زنان ایران هست و همچنین قرار است که در کنار یکی از مدرسان فدراسیون جهانی روئینگ پروژه بزرگی را در ایران انجام دهد و آن آموزش مربیان روئینگ است و حالا باید ببینیم، در کنار کار مربیگری و این پروژه بزرگ که برای اولین بار در تاریخ اتفاق می‌افتد، توانایی این را دارد که پست بالاتری هم بگیرد یا خیر. امیدوارم که این اتفاق رخ دهد چرا که او  یک قهرمان و یک فرد تحصیل کرده است.