ساپینتو: نقطه قوت حریف ما تیم پرسپولیس است، نه یک بازیکن خاص- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

پرسپولیسی‌ها می‌توانند ما را سورپرایز کنند
وی در ادامه افزود: دربی یک بازی خاص است و به بازیکنانم گفتم که کنترل عاطفی زیادی داشته باشند. بازیکنان دو تیم از کیفیت یکسانی برخوردارند، اما تیمی که کنترل بیشتری دارد مخصوصاً در ضربات ایستگاهی (جمله سرمربی استقلال نیمه تمام ماند). تیم پرسپولیس هم در ضربات ایستگاهی خوب کار می‌کند و می‌تواند ما را سورپرایز کند. ما نباید به حریف شانس بدهیم. اگر هر تیمی بتواند از این موقعیت‌ها استفاده کند خیلی موفق خواهد شد و باید از آن استفاده کنیم و تمرکز بالایی داشته باشیم.

بهتر بود دربی قبل از جام جهانی باشد اما الان هم زمان خوبی است
ساپینتو در مورد اینکه او معتقد بود اگر دربی قبل از جام جهانی برگزار می‌شد به نفع تیمش بود و آیا همچنان همین عقیده را دارد، گفت: التن گذشته است؛ آن حرفی که من آن موقع زدم، درست بود. الان هم زمان خوبی است.  برای بازی مقابل یک تیم خوب مهم نیست چه زمانی باشد. تعطیلات هم خیلی عالی بود.

تیم ملی ایران می‌توانست از گروهش صعود کند
وی در پاسخ به سؤالی در مورد عملکرد بازیکنان استقلال در جام جهانی گفت:  آنها سخت کار کردند و خوب بودند. من به آنها افتخار می‌کنم. فکر می‌کنم اگر تیم ایران از حمایت ایران برخوردار بود می‌توانست از مرحله گروهی صعود کند. به نظرم اگر انرژی که به تیم می‌دادند مثبت بود تیم ایران می‌توانست از گروهش صعود کند.

ساپینتو در مورد غایبان تیمش و وضعیت ابوالفضل جلالی گفت: ما روی این موضوع شک داریم؛ فردا خواهیم دید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دربی 99 در مورد غیبت یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته در مسابقه فردا اظهار داشت: بعضی وقت‌ها ما چیزهایی در کنفرانس‌ها می‌شنویم که روز بعدش خلاف آن ثابت می‌شود. لوکادیا و دیاباته بازیکنان خوب و مهمی هستند، ولی ما هم بازیکنان مهمی داریم که بازی‌های زیادی را از دست دادند. برای من نقطه قوت حریف تیم پرسپولیس است، نه یک بازیکن خاص. آنها راه‌های زیادی دارند و برای من فرقی ندارد. چه با لوکادیا و چه بدون لوکادیا. بازی خیلی سخت و خطرناکی خواهد بود. باید 90 دقیقه تمرکز کنیم و سه امتیاز را به دست بیاوریم.

پیام بزرگ من این است که ما اعتمادبه‌نفس و تمرکز بالایی داریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این پرسش که او در گذشته هم در دربی شکست و پیروزی داشته است و آیا تفاوت دربی ایران را با آن دربی‌ها را می‌داند و چه حرفی با هواداران دارند،‌ تصریح کرد: پیام بزرگ من این است که ما اعتمادبه‌نفس و تمرکز بالایی داریم. این بهترین چیزی است که من می توانم به هواداران‌مان بگویم. متأسفانه از حضور هواداران‌مان برخوردار نیستیم؛ این چیزی است که من تا الان نفهمیدم. امیدوارم هواداران زودتر به استادیوم بازگردند، چون دربی و فوتبال بدون هواداران ارزشی ندارد.

امیدوارم فردا هر 3 تیم خوب باشند!
«آیا در دیدار فردا سورپرایزی خواهید داشت؟»، سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال گفت: چه سورپرایزی؟ چیزی که من برای بازی فردا می‌خواهم این است که ما بازی خوبی از سه تیم ببینیم؛ از داوران و دو تیم. شنیدم که این داور (محمدحسین زاهدی‌فرد) چند بازی است که هیچ دیداری را سوت نزده. امیدوارم فردا در بهترین شرایط ظاهر شود، هم فیزیکی و هم ظاهری و یک بازی خوب را برای دو تیم سوت بزند. امیدوارم فردا یک بازی خوب را شاهد باشیم و تیم داوری هم خوب کار کند.

رونالدو بهترین بازیکن پرتغال تا به امروز است
سرمربی پرتغالی تیم استقلال درباره ناکامی تیم ملی کشورش در جام جهانی 2022 و همچنین قهرمانی آرژانتین با مسی و ناکامی رونالدو در این مسابقات تصریح کرد: تفاوت رونالدو و مسی؟ الان فقط سن‌شان! برای من هر دو جزو بهترین بازیکنان دنیا هستند. برای من هر دو یکسان هستند. اینطور بازیکنان هر دو لایق این هستند که چنین القاب‌هایی را به دست بیاورند. باعث تأسف است که رونالدو نتوانست با تیم کشور من جام جهانی را به دست بیاورد، ولی زندگی همینطور است. شما گاهی برنده هستید و گاهی بازنده. به نظرم بهترین بازیکنی که پرتغال تا الان داشته، رونالدو بوده است.

ادامه دارد …


منبع: https://tn.ai/2824014