سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟

از مهمترین دشواری های نوشتن توضیحات متا محدودیت کاراکتری معادل ۱۵۵ کاراکتر است و شما باید با وجود این محدودیت، توضیحاتی بنویسید که کاربر را برای کلیک کردن تشویق کنید. در این مقاله به بررسی مهمترین فاکتورهای سئو تکنیکال پرداختیم که میتواند در بهبود سئو سایت شما تاثیر بالایی داشته باشد. این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد: آدرس و تگ canonical چیست؟ در ادامه به بررسی بهترین ابزارهای سئو برای سایت های وردپرسی پرداخته ایم. پس از ذکر هر مورد در ادامه بصورت مبسوط آنها را تشریح کرده ایم. در ادامه به مواردی که به کمک آن ها بتوانید تصاویر موجود در سایت خود را بهینه کنید؛ و از آن طریق بتوانید نتایج ارزشمندی در موتورهای جستجو برای سایت خودتان به ارمغان بیاورید، پرداخته ایم. البته با توجه به ماهیت سئو تکنیکال، می توان آن را یکی از زیر مجموعه های سئو داخلی به حساب آورد.

سئو تکنیکال به فرایند بهینه سازی وب سایت در مرحله فنی و زیرساخت اشاره دارد و هیچ ارتباطی با محتوای سایت و یا لینک های داخلی ندارد ، که بوسیله این مفهوم می توانید بدون هیچ مشکلی به موتورهای جستجو اجازه دسترسی ، خزیدن ، تحلیل و فهرست بندی وب سایت خود را بدهید. انجام این کار خزیدن وب سایت شما را برای گوگل آسان تر می کند. پایه و اساس سئو همیشه یادگیری کار با Google Analytics و Google Search Console است و در واقع این دو برای انجام کارهای سئو بسیار مهم هستند. برای مطالعه و کسب دانش عمیقتر در این مورد, میتوانید این پست Search Engine Journal را مطالعه کنید. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید ، بصورت اتوماتیک هنگام ایجاد یک پست جدید ، وردپرس عنوان پست شما را به عنوان url قرار می دهد. پست مهمان هم به معنی نوشتن مطالب در وبلاگ یا وب سایت دیگران با اسم خودتان می باشد.

اگر ابتدا صفحه شما در نتایج نشان داده شود، شما به عنوان نویسنده اصلی آن صفحه شناخته میشوید و این خیلی خوب است! این سئو شامل طیف وسیعی از موضوعات مربوط به عناصر مورد نیاز برای بهینه سازی با توجه به الزاماتی است، که موتور های جستجو آن را تحمیل می کنند. سئو تکنیکال فرآیند بهینه سازی زیرساخت یک وب سایت از ابتدا است تا موتورهای جستجو بتوانند آن را بخزند و به درستی ایندکس کنند. محتوای کپی می تواند محتوایی باشد که در دو صفحه از وب سایت شما تکرار شده است و لزوما نباید آن را از سایت دیگری کپی کرده باشید. هاست شناور با در اختیار داشتن مزایای هردوی این هاستها به شما کمک میکند تا هم از امنیت اطلاعات و دادههای خود اطمینان داشته باشید و هم سرعت بالا و پینگ پایین را تجربه کنید. شما میتوانید در دو ابزار Page Speed insight گوگل و یا GTmetrix سرعت سایت خود را بررسی کنید. یکی دیگر از عناصر سئو تکنیکال که باید در مورد آن صحبت کرد، داده های ساختار یافته یا قطعات غنی است. امروزه کمتر کسی است که از اینترنت استفاده نکند و از قابلیت های آن و فضای مجازی دور باشد.

لازم است شما قبل از اینکه شروع به نوشتن مقاله سئو شده بکنید، کلید واژه آن را انتخاب کنید. برای مثال همین مقاله که در حال مطالعه آن هستید، کلمه کلیدیاش «سئو تکنیکال» است. گواهینامه ssl برای بهبود وضعیت امنیت سایت به کار می رود و داشتن آن به معنی اهمیت دادن شما به امنیت کاربرانتان خواهد بود که این قضیه به مذاق گوگل خوش می آید. ساخت نقشه سایت ضروری نیست و سایت شما چه سایت مپ داشته باشد و چه نداشته باشد، موتورهای جستجو کار خزش و ایندکسینگ را انجام می دهند، اما با استفاده از سایت مپ این کار برای جستجوگرها ساده تر خواهد بود و در نتیجه احتمال ایندکس بهتر و سریع تر صفحات سایت بالاتر می رود که این در نهایت موجب کسب رتبه های بهتر می شود. یکی دیگر از مهمترین عناصر سئو تکنیکال بهینه سازی نقشه سایت XML است. سئو تکنیکال یکی از مهم ترین بخش های بهینه سازی سایت برای موتور های جست است و بدون سئو تکنیکل انواع دیگر سئو هیچ قدرتی نخواهند داشت. ساختار تخت سایت که پیشتر گفته شد از بروز این مشکل جلوگیری میکند و نهایتا عمیق ترین صفحه شما ۴ کلیک از صفحه اصلی فاصله دارد. تست ظاهر و سئو تکنیکال صفحه 404 شما بسیار آسان است ، کافی است یک پنجره مرورگر جدید را باز کنید و آدرسی از سایت خود که وجود ندارد را تایپ کنید آنچه در مرورگر نشان داده خواهد شد صفحه 404 شماست.

سئوی داخلی به طور مداوم تکامل می یابد زیرا گوگل الگوریتم خود را به روز می کند تا به وب سایت هایی که به نظر می رسد مرتبط ترین محتوا را برای هر کلمه کلیدی دارند، پاداش دهد. بهبود رتبه یک وب سایت نیز ارتباط مستقیمی با میزان بازدید از آن خواهد داشت زیرا در این صورت ترافیک ارگانیک صفحه شما افزایش پیدا خواهد کرد و کاربران بیشتری از آن بازدید میکنند. در این مقاله بررسی کردیم که سئو وردپرس چیست و آنچه که وردپرس و سئو آن را مهم کرده است دیده شدن هر چه بیشتر سایت یا وب سایت شما در بین کاربران اینترنت است. همچنین نکات مهمی را در مورد توضیحات متا در همین مقاله یاد خواهید گرفت. همچنین در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آموزش نوشتن توضیحات متا قوی و بهینه ما را ببینید. برای آشنایی کامل با این تگ میتوانید به مقاله تگ کنونیکال چیست و چه کاربردهایی دارد سئو اینجا مراجعه کنید.

این الگوریتم تقریبا هر روز در تعداد بسیار بالایی از رتبه های کلمات کلیدی تغییرات ایجاد می کند تا هم کاربر با وبسایت های جدید آشنا شود و هم کیفیت محتوای وبسایت ها تخمین زده شود. با انتشار صفحه جدید یا بروزرسانی صفحه ، مطمئن شوید که نقشه سایت به طور خودکار به روز می شود. با ابزارهای ایجاد سایت مپ WebCEO و Rankmath مطمئن شوید که به طور منظم به روز می شود. دومین زمینهای که یاسئومی در آن به فعالیت میپردازد، آموزش سئو است. سازگاری با موبایل بخشی از سئو تکنیکال است زیرا پس از ایجاد زیر ساخت های لازم برای ایجاد نسخه موبایل سایت ، دیگر نیازی به تغییر و بروزرسانی آن در کوتاه مدت ندارید. اگرچه داده های ساختاری مربوط به محتوای یک وب سایت است ، اما بخشی از سئو تکنیکال به شمار می رود زیرا برای ایجاد آن باید قطعات کد را به سایت خود اضافه کنید. سرعت سایت یکی از مواردی است که در صورت دیر لود شدن وب سایتتان، کاربران خیلی سریع از سایت شما بیرون می روند و نرخ پرش به شدت بالا می رود و به همین دلیل است که جز یکی از معیارهای رتبه دهی محسوب می شود.

این تگ به گوگل کمک می کند تا محتوای صحیح متناسب با زبان کاربر را در اختیار او قرار دهد و همچنین از ایجاد محتوای تکراری و بهبود سئو به شما سئوکار اصفهان کمک می مکند. شایان ذکر است که محتوای تکراری شامل صفحاتی که محتوای سایتهای دیگر را کپی کردهاند هم میشود. صفحاتی از سایت که مراجعه کننده بیشتری دارند و محتوایشان بیشتر به روز رسانی میشوند، در بازههای زمانی کوتاهتری توسط خزندهها بررسی میشوند و صفحات کم بازدید دیر به دیر بررسی خواهند شد. حالا نکته ای که اینجا وجود دارد این است که تصاویر به راحتی باعث افزایش Time On Site و Time On Page میشوند. نکته مهم این است که بررسی و اطمینان حاصل کنید که هیچگونه ممانعتی برای دسترسی ربات های گوگل به سایت وجود نداشته باشد. به ربات های جستجو کمک کنید تا بهتر بتوانند مفاهیم وب سایت شما را درک کنند. آیک در عرض ۱۰ روز با اقتباس برخی مفاهیم از زبانهایی مانند Perl، Java، AWK، Scheme و …

زیرا در غیر اینصورت گوگل به سلیقه و انتخاب خود یکی از آدرسها را انتخاب کرده و آن را در نتایج نشان میدهد که این بر خلاف خواسته ما است. در یک جمله اصل مطلب را ادا کنید و از نوشتن جملات غیر واقعی پرهیز کنید زیرا که فقط ورود کاربر به سایت مهم نیست و اگر کاربری وارد شود و آن مطلب را نیابد و سریع خارج شود ضررش بسیار بیشتر از آن است که اصلا وارد نشود. مثلا اگر دسته بندی مناسبی برای مطالب نداشته باشید و تمام نوشته ها را در یک دسته بندی قرار دهید یک نمونه از عدم رعایت سئو ساختار سایت است. مثلا صفحه فرود تخفیفات دیجی کالا، که هدف آن دریافت شماره تماس مخاطبان یا حتی فروش محصول است. مثلا شما وب سایت موزیک دارید و سعی کنید برای کلمه کلیدی “کتاب” بهینه سازی انجام دهید. بهینه سازی ساختار سایت یکی از مهم ترین اقدامات در سئو تکنیکال به شمار می رود. همچنین گوگل نسخه های مشابه از یک صفحه را از ایندکس خارج می کند و در نتیجه نرخ بودجه شما به نوعی هدر می رود و ممکن است صفحات مهم سایت شما ایندکس نشود. “canonical” در هنگام ایجاد صفحات با محتوای مشابه استفاده نمایید.

به اقدامات و خدماتی که بطور قانونی باعث بهینه سازی سایت در گوگل میشه اصطلاحا سئو کلاه سفید میگن. سئوی منفی کلاه سیاهیست که برخی متخصصین سودجوی بهینه سازی بر سر سایت های دیگر می گذارند . با بهبود و بهینه سازی صفحات وب از لحاظ سئو فنی به رباتهای گوگل و موتورهای جستجو کمک میکنید تا بهتر صفحات شما را ارزیابی کنند و هر چه بهتر این کار را انجام دهید امتیاز و رتبه بالاتری در گوگل کسب خواهید کرد. با این کار شما به موتورهای جستجو دستور می دهید که فقط دامنه مورد نظر شما را استفاده نماید. به ویژه اگر آن صفحه ای که از آن لینک می دهید، اعتبار یا آتوریتی بالایی داشته باشد و دائما خزیده شود. اگر میخواهید بدون هیچ مانعی رتبه صفحه اول گوگل را ازآن خود کنید، بهتر از سئو فنی غافل نشوید.

گوگل به آن توجه زیادی دارد. با بکار گيري روشهاي غير اخلاقي در آن زمان قرار گرفتن در بالاي ليست نتايج جستجو تضمين شده بود. Google Trends که به شما میگوید مردم چه ترندهایی را دنبال میکنند و میزان توجهشان به موضوع در طول زمان چقدر بالا و پایین شده است. سئو، فقط به گوگل محدود نمیشود بلکه سایر موتورهای جستجو را هم شاملمیشود اما کاربران اینترنت در ایران، عمدتاً از گوگل استفاده میکنند و بههمیندلیل در ایران، سئو وبسایت را مطابق با استانداردهای گوگل انجام میدهیم. نسخه AMP نیاز به داشتن وب سایت سازگار و سریع در موبایل را برطرف نمی کند. این موضوع باید هر چه سریع تر برطرف شود و تمامی آدرس ها به یک URL یکسان هدایت شوند. دسترسی به ابزارهای گوگل از جمله آنالیتیکس و همکاری دیگر واحدهای مرتبط مانند تبلیغات و تولید محتوا برای یک سئوکار بیشتر از همه مهم است. بهینه سازی لینک های سایت از جمله اقدامات اولیه سئو تکنیکال است.یعنی شما در شروع فعالیت سایت باید از یک ساختار صحیح استفاده کنید تا در آینده از بروز مشکلات جلوگری کنید.

در مرحله دوم زمان پاسخگویی سرور خود را برای شناسایی و رفع هرگونه تنگنای عملکرد در آینده اندازهگیری کنید. مدت زمان درسترس بودن سایت اهمیت ویژهای در بهبود سئو دارد. بنابراین جهت کاهش نرخ خروج کاربر از وب سایت و بهبود رتبه بندی صفحه خود توسط موتورهای جستجو سعی کنید صفحاتی را به عنوان صفحات جایگزین جهت نمایش ارور 404 طراحی کنید. در واقع با توجه به آمار سایت مازکست 93.6% از صفحاتی که در نتایج صفحه اول مشاهده می شوند توسط HTTPS ایمن شده اند. همچنین سایتهایی که از این گواهینامه استفاده میکنند، سایتشان بهجای http با https نمایش داده میشود. وقتی SSL را روی سرور خود نصب می کنید ، وب سایت شما با استفاده از https و نه http در دسترس خواهد بود. مزیت های صفحه 404 این است که ساختار وب سایت و فهرست ها را به کاربر نشان می دهد ، به بازدید کنندگان به زبان دوستانه می گوید که صفحه مورد نظر آنها دیگر در دسترس نیست و به جای آن پیشنهادات دیگری به کاربر می دهد. در واقع سریع، واضح و آسان برای استفاده در دسترس آنان قرار بگیرد. با قابلیت جستجوی تصویر معکوس گوگل، Google Lens، و محصولاتی مانند هوش مصنوعی و یادگیری جدیدتر، واضح است که گوگل می خواهد هر انچه که در داخل تصاویر نهفته است را استخراج کند، چه متن باشد یا اشیاء، پس منطقی به نظر می رسد در زمان نه چندان طولانی تصاویر نقش مهمی را در سئو ایفا خواهند کرد.

سئو محلی، شامل بهینه سازی هایی است که برای یک منطقه جغرافیایی یا یک محله خاص صورت می گیرد که بنا به کسب و کار و لوکیشن آن می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. فریلنسر ( FreeLancer ) نیز به کسی اطلاق می شود که به صورت پروژه ای و برای خود کار می کند. علاوه بر عنوان ، شامل تاریخ انتشار و تاریخ آخرین تغییرات مطلب نیز می باشد. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد چطور برای سایتتان سئو خارجی انجام دهید و چطور با روشهای off page seo تعداد بازدیدکنندههای سایتتان را افزایش دهید. در این مطلب 7 مورد از موارد چک لیست سئو تکنیکال را به صورت کلی به شما معرفی کردیم و امیدواریم با این مطلب، شما را در زمینه بهینهسازی سایتتان همراهی کرده باشیم. در ادامه دو وبسایت که قابلیت و تنوع خوبی در تبدیل پسوند تصاویر را دارند به شما معرفی میکنیم. میخواهم 2 جمله را به شما معرفی کنم که به محض شنیدن شان از دهان یک سئوکار، باید رابطه تان را با او قطع کنید! جاوا اسکریپت زبانی است که به شدت روی تجربه و رابطه کاربری استوار است و اصلا برای این آمده تا تجربه کاربری را راحت تر کند.

جان مولر تاکید کرد که استفاده از تگ کنونیکال (تگ کنونیکال به خود صفحه) در صفحاتی که نسخه اصلی هستند بهترین کار است، اما توضیح داد که این روش تنها یکی از روش های شناسایی نسخه اصلی صفحات توسط ربات های گوگل است. بنجامین براندال، یکی از افرادی که این موضوع را آزمایش کرده است، مشاهده کرده است که با این کار بازدید سایت ۴۶۸٪ افزایش پیدا میکند. به این دلیل که تعداد کاربران موبایلی افزایش یافته است و با تاکید گوگل بر اهمیت سازگاری سایت با موبایل ، اگر این قابلیت را برای سایت خود راه اندازی نکنید به نمی توانید رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب نمایید. همچنین توجه داشته باشید که اگر عنوان تصویر شما از نظر گوگل به محتوا مرتبط باشید از آن در Rich Snippet استفاده خواهد کرد. سئو تکنیکال بیشتر به معماری سایت و برنامه نویسی آن مرتبط بوده و به محتوا ارتباطی ندارد اما درست تفسیر شدن سایت شما توسط خزنده های گوگل اولین قدم برای گرفتن رتبه خوب در صفحه اول جستجو می­باشد.

برای آشنایی با مراحل سئو سایت مقاله آموزشی سایت آریا تهران را مطالعه کنید . در مقاله سئو و برندسازی هم به اهمیت و ارتباط این 2 موضوع اشاره کردم و گفتم که هر چقدر قدرت برند شما بیشتر باشد، به دلیل توجه بیشتر کاربران به شما قدرت سئو سایت تان هم افزایش پیدا میکند. سئو کردن سایت طبق الگوریتم کبوتر نیاز به اجرای یک سری اصول خاص و متفاوت دارد که در مقاله آموزش سئو محلی به آن اشاره کردم. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم بتوانید سئو و بهینه سازی وب سایت هارا بخوبی یاد بگیرید تا بتوانید بر روی وب سایت خود آن را پیاده کنید و یا بعنوان متخصص سئو در فرصت های موجود برای این شغل پردرخواست شروع به کار کنید. البته این یک کار به دانش فنی بالای سئو نیاز دارد.

اگر علاقه دارید بیشتر در مورد این افزونه بدانید، مقاله جامع و تصویری آموزش یوآست سئو را مطالعه کنید. اگر خواهان بدست آوردن رتبه های برتر نتایج گوگل هستید باید پا را فراتر بگذارید و بر روی استراتژی های بلند مدت تمرکز کنید. به کاربران دلیل دهید که چرا باید وب سایت شما را کلیک کرده و از آن بازدید کنند. اینکه کاربر بهصورت گذرا به سایت شما بیاید فایدهای ندارد و باید در سایت شما بماند و در آن چند دقیقهای که در سایت است با شما تعامل میکند و تبدیل به یکی از مشتریهای شما میشود. گوگل ادز به گونه ای است که نمایش دادن نتیجه کسب و کار شما در نتیجه جستجو را تضمین می کند و اما در سئو هیچ تضمینی برای این کار وجود ندارد و رتبه بندی در نتایج موتور جستجو تضمینی نیست البته با کمک الگوریتم های پیشنهاد شده توسط گوگل میتوان سایت را در یک رتبه بندی مناسب قرار گرفت. وجود کلمه کلیدی در پیوند صفحه باعث می شود کاربران و موتور جست وجو درک درستی از محتوا و مقصود صفحه مد نظر داشته باشند. سابقا برای اینکه یک صفحه رتبه خوبی بگیرد؛ کلمه کلیدی مد نظر خود را در اکثر نقاط صفحه و به تعداد زیاد به کار میبردند تا به موتورهای جستجو این طور القا کنند که این صفحه ارتباط زیادی با این کلمه کلیدی دارد و تجربه کاربری در اولویت دوم قرار داشت.

این دیسکریپشن باید با عنوان سایت مرتبط باشد در غیر این صورت گوگل آن را اسپم فرض میکند. با فرض اینکه از این مرحله هم با سربلندی بیرون می آیید (مرحله ای که صحبت در خصوص جزئیات آن در این مبحث نمی گنجد) ، باید به چند نکته کوتاه اما مهم توجه کنید . یک منوی breadcrumb دو مزیت اصلی را در سئو تکنیکال به همراه دارد: اولا به کاربران کمک می کند بدون نیاز به کلیک روی دکمه بازگشت از طریق مرورگر ، به راحتی در وب سایت حرکت کنند و ثانیا یک فاکتور موثر در بهبود ساختار سایت و ارائه آن به موتورهای جستجو است. تیم ما طی یک دهه تلاش در زمینه تولید و برنامه نویسی وبسایت از مطمئن ترین ها می باشد و ما با داشتن کارنامه ای درخشان در این زمینه خود را بالاتر از دیگر رقبای خود میپنداریم. در مقاله قبل درباره سئو اولیه صحبت کردیم ، حال نوبت یکی از مهم ترین بخش های سئو یعنی سئو تکنیکال میباشد . اگر با سئو آشنایی کمی دارید در ابتدا مقاله سئو چیست را مطالعه کنید. اگر مقاله را به سرفصلهای مجزا تقسیم نکنیم افراد کمی حوصله وتمرکزخواندن مقاله را خواهند داشت. بطورکلی مطمئن شوید که موضوع اصلی عکس (و مقاله شما) در ابتدای نام فایل باشد.

این کلیدها، در شمار لینک ها قرار نمیگیرند ولی باعث میشوند محتوای شما در طولانیی مدت به مخاطبان بیشتری معرفی شود. این عدد میتونه بالاتر هم باشه ولی بستگه به کارهایی که قراره روی سایت ها انجام بدین داره. وقتی ما تمامی مواردی که در سایتمون پیاده سازی میکنیم و یا در خارج از سایت خودمون پیاده سازی میکنیم، خلاف با قوانین گوگل باشه و قصد داشته باشیم تا موتور جستجو رو فریب بدیم، اصطلاحا سئو کلاه سیاه انجام دادیم. استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید مینامند، ولی استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیکهای فریب آنها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش کلاه سیاه میشناسند. حالا بگذارید این تعریف را کمی باز کنم: سئو کلاه خاکستری دقیقا بین سئو کلاه سفید و سیاه قرار گرفته.

از روشهایی که در سئوی تکنیکال مورد استفاده قرار میگیرد شامل: افزایش سرعت سایت، بهبود معماری سایت، امنیت سایت، طراحی سازگار با موبایل و … و گواهینامه ssl یکی از مراحل مهم در سئو تکنیکال جهت افزایش امنیت سایت است که جز فاکتورهای رتبه بندی شناخته می شود و موجب افزایش اعتماد کاربران به سایت می شود. در حال حاضر گوگل نیز معتقد است که هیچ مزیت دیگری برای amp به جز افزایش سرعت در موبایل وجود ندارد اما ممکن است در آینده تغییراتی در اهمیت آن به وجود بیاید. برای تست سرعت می توانید از ابزارهای تست سرعت گوگل در دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. این مسئله برای کاربران مناسب است ، اما برای موتورهای جستجو گیج کننده است زیرا آنها این دو آدرس را دو وب سایت تفاوت در نظر می گیرند که در این صورت شما با مشکل محتوای تکراری مواجه خواهید شد. محتوای تکراری توسط موتورهای جستجو مورد توجه قرار نمیگیرند.

این ویژگی به شما نشان میدهد که نقشهی سایت گوگل وبسایت شما را چگونه مشاهده میکند. این ابزار صفحات وب را بررسی میکند و آن را با چک لیست سئو مطابقت میدهد. هاستینگ ها نقش مهمی در سرعت یک وبسایت دارند .در بررسی کیفیت و سرعت یک هاستینگ به عواملی چون آپتایم بالا ، اشتراکی یا شخصی بودن هاست ، و همچنین پشتیبانی آن هاستینگ توجه میشود.سرعت کم هاست و همچنین قطعی مکرر سایت هم میتواند دلایل خوبی باشند تا هاستتان را عوض کنید. تگ کنونیکال در این مورد نیز نقش مهمی را برای هدایت موتور جستجو به صفحه اصلی و بالایی دارد. اگر گوگل میخواهد از تلفن های هوشمند به هوش مصنوعی منتقل شود، داده های ساختاری نقش مهمی دارند.

برای آموزش سئو تکنیکال حتما نیاز نیست که هزینه ای برای دانشگاه پرداخت کنید تا بتوانید آن را فرا بگیرید با توجه به دنیای اینترنت که امروزه تمامی علوم و آموزش ها را در خود جای داده است می توانید آموزش های لازم در زمینه سئو تکنیکال فرا بگیرد. می توان گفت که سایت مپ فایلی است که تمامی محتواهای سایت شما در آن گنجانده شده تا موتورهای جستجو آن را بهتر هضم کنند و در نهایت راحت تر سایت را بخزند و محتوای آن را ایندکس کنند. فایلی با پسوند XML که حاوی اطلاعاتی درباره صفحات مختلف سایت ما میباشد.این فایل فقط برای ربات ها و کرولر های گوگل است و کاربران آن را نمیبینند.وظیفه این فایل لیست کردن صفحات سایت شما و فرستادن پینگ به گوگل است.

حتی اگر بسیاری از این موارد را قبلا رعایت کرده باشید ، همیشه لازم است که یک چک لیست سئو داشته باشید تا چیزی از قلم نیفتد. در مورد ویدیو – حتی اگر تازه شروع کرده اید، می توانید با استفاده از نرم افزار ضبط صفحه و ارائه پاورپوینت که همان نکات را در وبلاگ خود پوشش می دهد، یک ویدیو بسازید. یک صفحه 404 زمانی کاربرد دارد که وقتی آدرسی از سایت شما وجود ندارد یا حذف شده یا وقتی که کاربر آدرس صفحات سایت شما را اشتباه وارد مرورگر می کند ، به جای آن صفحه 404 به کاربر نمایش داده می شود. چند سالی است که گوگل نسبت به وجود ssl در سایتها حساسیت زیادی نشان میدهد.

یک وب سایت به طور پیش فرض با www و بدون www در مقابل نام دامنه قابل دسترس است. نکته جالب اینجاست که اکثر اقداماتی که در سئو تکنیکال انجام می شوند ، یک بار برای همیشه هستند و پس از انجام دیگر مجددا با آنها برخوردی نخواهید داشت . به عبارت ساده تر، به تکنیک هایی اشاره دارد، که می توان از آنها برای بهبود موقعیت یک وب سایت، در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) استفاده کرد. معمولاً کد مربوط به داده های ساختار یافته را یک بار اضافه می کنید و دیگر لازم نیست تغییری در آن ایجاد کنید. در این مطلب آموزش سئو تکنیکال ، روش ها و اقدامات لازم و اهمیت آن را برای شما تشریح خواهیم کرد. اگر میخواهید مطلب شما به یک پست تبدیل شود، دستهبندیهای مختلف داشته باشید. اگر از وردپرس استفاده میکنید، افزونه Yoast SEO این کار را به صورت خودکار برای شما انجام میدهد.

حتی اگر روش بهینه سازی برای کلمات کلیدی تغییر کرده باشد، اما آنها هنوز هم نقش مهمی در سئو بازی می کنند. اگر سایتتان دارای نسخههای مختلف و به زبانهای متفاوت است، میتوانید از تگ Hreflang برای اطلاع دادن به موتورهای جستجو در خصوص زبانها و نسخههای مختلف سایتتان استفاده کنید. این روش برای مشخص کردن نسخه اصلی صفحه هنگام نمایه سازی وب سایت توسط گوگل است که تقریبا عملکردی شبیه به انتخاب دامنه ترجیحی که در بالا توضیح دادیم می باشد. در نتیجه یکی دیگر از دلایل رو آوردن شرکتها به سئو و سرمایهگذاری زیاد برای آن مشخص میشود. AJAX جزو تکنیکهای JavaScript است که جهت ایجاد تغییر در دادههای صفحه وبسایت بوده، آن هم به طوری که شخص کاربر به ارتباط میان محتوای صفحه با سرور به هیچ عنوان پی نبرد و همچنین با سرعتی کند مواجه نشود. همچنین استفاده از کلمات کلیدی درآدرس ها بسیار مهم است. این مسئله به شما بستگی دارد، معمولا توصیه ما این است که URL های قدیمی خود را تغییر ندهید، حتی اگر آنها ایده آل نیستند؛ در عوض برای صفحاتی که در آینده منتشر خواهید کرد، سعی کنید URL های مناسبی را انتخاب کنید. اگر وب سایت شما قبلا به صورت ریسپانسیو توسط شرکت طراحی سایت ، برنامه نویسی شده باشد ، نگران سازگاری آن با موبایل نباشید.

تا به اینجا یک دید کلی در رابطه با سئو تکنیکال بدست آورده اید ، اما قطعا علاقه دارید که جزئیات و نحوه انجام و روش های مربتط با سئو تکنیکال را نیز بدانید. به عنوان یک قاعده کلی ، باید یک URL کانونی برای همه صفحات وب سایت خود تعیین کنید. مسئله ای که شما در جایگاه صاحب یک وب سایت و یا شخصی که در زمینه سئو فعالیت دارد باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است همه اطلاعات و دانش لازم در زمینه سئو را بخوبی ندانید. ریدایرکت انواع مختلفی دارد که مهمترین نوع آن ریدایرکت 301 و سپس ریدایرکت 302 میباشد. برای آشنایی کامل با انواع مختلف ریدایرکتها و نحوه استفاده هریک از آنها میتوانید مقاله چند نوع ریدایرکت داریم را مطالعه کنید. برای فعال سازی لود تنبل در وردپرس میتوانید از افزونه هایی که در ادامه مقاله توضیح میدهم، کمک بگیرید. شما می توانید این افزونه را به راحتی از ژاکت خریداری کنید و بر روی وب سایت خود نصب کرده و از قابلیت های آن برای بهبود رتبه خود در سئو کمک بگیرید.

در میزان رضایت کاربران بسیار تاثیرگذار میباشد بهتر است قبل از هر کاری این موارد را به طور کامل رعایت کنید تا از همان ابتدای کار سایتی کاربر پسند داشته باشید. البته یک حرکت رایج است و همه این کار را انجام می دهند. یک DNS (domain name server) این آدرس های IP را در یک نقشه پیچیده در سراسر وب سازماندهی می کند. برای ارسال نقشه سایت به گوگل و بینگ با استفاده از کنسول جستجوی Google و Bing Webmaster می توانید ثبت آن را سریعتر انجام دهید. برای مثال زمانیکه وب سایت با افت رتبه مواجه نمی شود نباید بگویید که دلیل آن را نمی دانید بلکه باید به عنوان شخصی که صاحب وب سایت می باشد و یا بک سئو کار وظیفه دارید که مشکلاتی را که باعث افت رتبه سایت شده است را شناسایی کرده و برای رفع آن اقدام کنید. این اقدامات در راستای بهبود تجربه کاربری موتور جستجوی گوگل بود و کمپانی گوگل با این کار قصد داشت رتبه سایتهایی با محتوای ضعیف و کپی شده را در صفحه نتایج جستجو کاهش دهد. با کنسول جستجوی گوگل می توانید فایل robots.txt خود را تست کنید ، نقشه سایت را به گوگل ارسال کنید و خطاهای خزیدن را پیدا کرده و برطرف نمایید.