روز اول جام جهانی قطر چگونه گذشت؟/ از تشویق ایران تا شکست درخت نشین ها! + عکس- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2807448

روز شمار جام جهانی عدد صفر را نشان می‌داد  و همه برای بازی افتتاحیه لحظه‌شماری می‌کردند اما خیابان‌ها شلوغ‌تر از حد تصور بود، درست زمانی که بازیکنان کشور میزبان در گیر و دار تصمیم‌ داور از طریق VAR درباره گل اکوادور بودند. 

آنهایی که نتوانستند به ورزشگاه بروند، در منطقه‌ای که به «فن زون» معروف است دور هم جمع شدند. جمعیت زیادی حضور داشتند و حتی برخی بالای درخت نشسته بودند تا بلکه شاهد نمایش خوب تیمشان باشند اما قطر خیلی زود آنها را ناامید کرد به طوری که برخی از تماشاگران هنگامی که نمایشگر، چهره سانچس، سرمربی قطر را نشان می‌داد او را «هو» می‌کردند. ناراحتی در چشم «درخت‌نشین‌» ها که خطر سقوط را به دلیل اضافه شدن نفرات حس می‌کردند، موج می‌زد.

خبرگزاری تسنیم به قطر؛ با پیراهن تیم ملی به فرودگاه آمده بود. دوست داشت مثل زمانی که در ورزشگاه است، نام ایران را فریاد بزند اما فضا یاری‌اش نمی‌کرد. می‌گفت سخت است که تا روز بازی با انگلیس صبر کند. انتظارش اما خیلی زود به پایان رسید. هواپیما بعد از دو ساعت پرواز که به دوحه رسید؛ فریاد «ایران – ایران» بود که شنیده می‌شد. 

دقایقی بعد فرودگاه دوحه را روی سرشان گذاشته بودند. نه تنها ایرانی‌ها که تماشاگران سایر کشورها نیز همین شرایط را داشتند. جو جام جهانی 2022 در فرودگاه همه چیز و همه‌کس را تحت تأثیر قرار داده بود، حتی مسافرانی که برای کاری دیگر به قطر آمده بودند.

مسابقه که تمام شد اما تازه جشن قطری‌ها آن هم بعد از شکست در بازی اول، شروع شد. مراسم نورافشانی و خوشامدگویی به حاضران دقایقی همه را مشغول کرد حتی پاکستانی‌ها و افغانستانی‌هایی که در دنیای خودشان سرگرم جشن و پایکوبی بودند.

اگر چه شروع جام جهانی برای میزبان ناامید کننده بود اما حالا قلب فوتبال دنیا در قطر می‌تپد و این پرچم کشورهای مختلف است که در کنار نمادهای جام جهانی 2022 در سطح شهر خودنمایی می‌کند. از امروز تا 27 آذر ماه فقط از فوتبال حرف بزنید، فوتبال ببینید و از شگفتی‌های جام بیست  و دوم لذت ببرید!

جام جهانی فوتبال , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی 2022 , ایران در جام جهانی 2022 قطر ,