رضایی: کار والیبال نشسته در 2022 سخت بود/ رسیدگی ها به اندازه توقعات نیست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته، در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: کار پس از هر دوره از برگزاری بازی‌های پارالمپیک همیشه سخت است. به شرایط سخت سال 2023 باید فاصله یک ساله آن با پارالمپیک توکیو را اضافه کرد، چرا که مسابقات قهرمانی جهان برخلاف دوره‌های قبلی فقط یک سال با پارالمپیک فاصله داشت. با این وجود سعی کردیم خیلی زود اردوهای خود را آغاز کنیم و در مجموع نزدیک به 13 مرحله اردو برگزار شد.

رضایی درباره رویدادهای پیش‌رو در سال 2023 خاطرنشان کرد: رقابت‌های قهرمانی آسیا در تیر ماه و همچنین بازی‌های پاراآسیایی هانگژو را داریم و باید خیلی زود کارمان را آغاز کنیم. ضمن اینکه 18 ماه دیگر باید در پارالمپیک پاریس به میدان برویم. باید تغییر و تحولاتی صورت بگیرد، حتی اگر این تغییرات در تیم نباشد، باید فضای رقابتی را در تیم به وجود بیاوریم. همه روی ما زوم هستند و باید بتوانیم به خوبی توقعات را برآورده کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمیته پارالمپیک آسیا در پایان سال 2022 میلادی، برترین لحظات این سال را در قالب ویدئویی منتشر کرد. در این ویدئو سه رویداد مرتبط با ایران نیز دیده می‌شود. قهرمانی تیم ملی والیبال نشسته ایران در رقابت‌های جهانی، سفر «ماجد راشد» رئیس کمیته پارالمپیک آسیا به تهران و برگزاری روز ملی پارالمپیک در ایران، سه رویدادی بودند که مورد توجه APC قرار گرفت و به تصویر کشیده شد.

رضایی اظهار داشت: به بهترین شکل ممکن قهرمان شدیم. این باعث افتخار بود و باید از همه مسئولان و مربیان و مخصوصاً ملی‌پوشان تشکر کنیم.

وی که پس از پارالمپیک توکیو از تیم ملی جدا شد و تقریباً در نیمی از سال 2022 مسئولیت هدایت تیم ملی را بر عهده داشت، ادامه داد: مهمترین مسابقه سال 2022، قهرمانی جهان در بوسنی بود؛ کشوری که در دو، سه دهه گذشته همواره سخت‌ترین رقیب و در واقع حریف اول ما بوده است. همین مسئله شرایط را خیلی سخت کرد، به ویژه اینکه داوری هم کمی به سمت میزبان بود. اهمیت این رویداد از آن جهت بود که 2 سهمیه پارالمپیک در آن توزیع می‌شد، هر چند سازمان جهانی والیبال نشسته پس از مسابقات اعلام کرد فقط به تیم قهرمان سهمیه تعلق می‌گیرد که خوشبختانه تیم ما همه حریفان را مقتدرانه 3 بر صفر برد و قهرمان شد.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته درخصوص سخت‌ترین لحظه برای تیمش در سال 2022 به تسنیم گفت: سخت‌ترین موضوع توقعی است که از ما وجود دارد و این سنگین‌ترین بار روی دوش تیم ما است. مردم، مسئولان و رسانه‌ها انتظار قهرمانی دارند، این در حالی است که به اندازه این توقعات به تیم ما رسیدگی نمی‌شود. ضمن اینکه دوم شدن برای تیم ایران به نوعی یک شکست است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2829937