رشیدی: حیف شد قایدی از تیم ملی خط خورد/ کار درستی با اسکوچیچ نکردند- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی در ادامه افزود: خیلی از کارشناسان گفتند وقتی اسکوچیچ کارش را کرده است، دلیلی ندارد سراغ مربی دیگری بروند. کار درستی با اسکوچیچ نکردند، ولی حالا که کی‌روش را آورده‌اند، کاری از دست کسی برنمی‌آید و باید او و تیم ملی را حمایت کرد تا نتایج خوبی کسب شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2775488

وی در پایان درباره خط خوردن مهدی قایدی، مهدی مهدی‌پور و محمد محبی از لیست تیم ملی به تسنیم گفت: حیف شد قایدی خط خورد. او یک فصل در امارات بازی کرد و برگشت. شاید اگر در استقلال می‌ماند، الان یکی از بازیکنان تیم ملی بود. امیرحسین حسین‌زاده نیز مثل قایدی جوان است و فصل گذشته خیلی خوب ظاهر شد و حقش بود در تیم ملی باشد و حتی در جام جهانی بازی کند، ولی خبری از او هم نیست.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد اینکه آیا ایران با حضور کی‌روش می‌تواند به دور بعدی جام جهانی صعود کند یا نه، گفت: هیچ مربی نمی‌تواند پیش‌بینی کند نتایج تیمش چه خواهد شد. فوتبال اصلاً قابل پیش‌بینی نیست. انتظاری که از کی‌روش می‌رود این است که تیم ملی روز به روز پیشرفت کند و در جام جهانی بازی‌های خوبی انجام دهد. ایران با انگلیس بازی دارد که یکی از تیم‌های خوب اروپاست و آمریکا نیز بازیکنان خوبی دارد که در اروپا بازی می‌کنند. هر چند که در تاریخ 50 سال حضورم در فوتبال ایران، ندیده بودم این همه لژیونر داشته باشیم که هر کدام می‌توانند تعیین‌کننده باشند.

منصور رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: من هم مثل بقیه پیشکسوتان مخالف حضور کی‌روش بودم. اگر چه دو سه سال پیش هم با انتخاب دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی مخالف بودیم، چون او کاراکتر بزرگی نداشت و در تیم‌های اروپایی مربیگری نکرده بود. اسکوچیچ در ایران هم در تیم‌های رده پایین مربیگری کرده بود و کارنامه درخشانی نداشت. فدراسیون اسکوچیچ را انتخاب کرد و به حمایت از او پرداخت. او (اسکوچیچ) هم توانست آمار خوبی در تیم ملی ثبت کند، ولی با تغییر و تحولات در فدراسیون فوتبال جای خود را به کی‌روش داد.

رشیدی راجع به وضعیت تیم استقلال با گذشت شش هفته از لیگ برتر هم تصریح کرد: استقلال به غیر از بازی آخر مقابل نساجی مازندران بازی‌های دلچسبی ارائه نکرده بود. ساپینتو در اروپا مربیگری کرده، ولی کارنامه درخشانی ندارد. با این حال، باشگاه او را انتخاب کرده است و باید به این مربی زمان داد. تیم فصل گذشته استقلال با هدایت فرهاد مجیدی در هفته هشتم به اوج آمادگی رسید و ساپینتو نیز چون شناختی از تیم و فرهنگ بازیکنان ایرانی نداشته است، انتظار نمی‌رفت از هفته چهارم یا پنجم تیم خوبی را راهی مسابقات کند. از هفته هشتم، نهم او می‌تواند تیمش را آماده کند. اگرچه باز هم باید بگویم استقلال هنوز نتوانسته بازیکنانی مثل امید ابراهیمی یا علی کریمی پیدا کند که هم در دفاع و هم حمله به تیم کمک کنند.