رشیدی: جام جهانی، توقع مردم از دربی را بالا برده است/ ساپینتو از رفتار هموطنش الگو بگیرد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

رشیدی در خصوص انتقاد برخی پیشکسوتان از رفتارهای ریکاردو ساپینتو در بازی‌ها گفت: جام جهانی کلاس آموزش برای مربیان، بازیکنان و حتی تماشاگران بود. ساپینتو هموطن خود در تیم ملی پرتغال یعنی سانتوس را دید که کنار زمین برای تیمش حرص و جوش می‌خورد اما بیشتر با بازیکنانش صحبت می‌کرد و کاری به مسائل دیگر نداشت. سرمربی استقلال باید از او الگو بگیرد.

وی افزود: با بازی‌هایی که در جام جهانی قطر برگزار شد، سطح توقع مردم از دربی و استقلال و پرسپولیس بالا رفته است. مردم دوست دارند بازی و تاکتیک‌های خوبی ببیند. خیلی چیزها در جام جهانی برای تیم‌ها به خصوص ایرانی‌ها تجربه شد.

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه چه بازیکنانی می‌توانند در دربی تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: دروازه‌بان‌ها مهره تأثیرگذاری خواهند بود. سیدحسین حسینی به لحاظ بدنی آماده است. درست است که در دیدار ایران مقابل انگلیس 6 بار دروازه‌اش باز شد اما روی هیچ گلی مقصر نبود و کل تیم به هم ریخته بود. حسینی در بازی با ولز به لحاظ روحی خیلی خوب بود و نمایش تحسین‌برانگیزی داشت.

منصور رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره دربی هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال که سه شنبه هفته جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: شرایط استقلال تا قبل از شروع جام جهانی خوب بود و بازیکنان آماده بودند و هفته به هفته بهتر می‌شدند. آبی‌پوشان با قهرمانی در سوپرجام روحیه خوبی کسب کردند و باید دید ریکاردو ساپینتو چقدر در تعطیلات روی این تیم کار کرده است. دربی بستگی به شرایط روحی – روانی دارد، چون به لحاظ جسمانی می‌توان تیم را آماده کرد اما مهمترین مسئله در این دیدار وضعیت روانی است. پرسپولیس هم بیکار ننشسته و بازی‌های تدارکاتی انجام داده و به لحاظ روحی باید آماده باشد.

انتهای پیام


منبع: https://tn.ai/2822339