رأفت: هیچ تیمی اندازه تراکتور، پرسپولیس را اذیت نکرده بود/ تیمِ گل محمدی از غیبت اخباری بهترین بهره را برد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2863536وی ادامه داد: تراکتور از زمانی که پاکو خمس را به‌عنوان سرمربی در اختیار گرفته، کاملاً متحول شده است و ما بالا رفتن کیفیت و رشد فنی را در بازی‌های گذشته تراکتور دیدیم. دیروز هم علی‌رغم اینکه پرسپولیس در ثانیه‌های پایانی توانست برنده بازی باشد، اما تراکتور نیز خیلی عالی بازی کرد و عقب ننشست. شاگردان خمس به ویژه در نیمه دوم کامل بازی را در دست گرفته بودند و با تعویض‌هایی که سرمربی اسپانیایی انجام داد توانستند نتیجه بازی را برگردانند، البته تلاش‌شان به ثمر ننشست.

پایان رأفت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره پیروزی 3 بر 2 پرسپولیس در تبریز مقابل تراکتور اظهار داشت: بازی دو تیم در حالی برگزار شد که نفرات تأثیرگذاری در این بازی غایب بودند. تراکتور در غیاب اخباری ضربه بزرگی خورد. پرسپولیس هم در شروع بازی از دو مهره تأثیرگذارش مانند گولسیانی و سرلک محروم شد. به عقیده من اگر دو تیم با نفرات کامل بازی می‌کردند بازی متفاوت‌تری را شاهد بودیم.

رأفت با انتقاد از نوع بازی پرسپولیس در نیمه دوم تصریح کرد: در نیمه اول پرسپولیس خیلی خوب بازی کرد و دو گل هم به ثمر رساند، اما در نیمه دوم کاملاً شیوه بازی این تیم تغییر و محتاط بازی کرد. تراکتور با توجه به این شرایط و بعد از تغییراتی که خمس ایجاد کرد، کاملاً بر بازی سوار شد. به نظر من کار هر تیمی نیست پرسپولیس را به لحاظ فوتبالی تحت فشار بگذارد. تا اینجای لیگ تنها تیمی که اینقدر پرسپولیس را اذیت کرده تراکتور بوده است. آنها در نیمه دوم خیلی خوب بودند، ولی به نتیجه نرسیدند و بازنده شایسته‌ای بودند.

 

وی درباره بازی هفته آینده پرسپولیس مقابل سپاهان و رقابت فشرده این دو تیم در صدر جدول گفت: با توجه به فاصله کم دو تیم در صدر جدول این بازی مهمترین بازی فصل آنها خواهد بود و سرنوشت لیگ را به نوعی تعیین خواهد کرد. سپاهان هم می‌خواهد شکست جام حذفی را جبران کند و هم اینکه صدر را از دست ندهد و به همین خاطر با تمام توان در آزادی بازی خواهد کرد. حضور هواداران هم انگیزه‌های دو تیم را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود بازی زیبایی را شاهد باشیم.

مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس افزود: پرسپولیس در شروع بازی خیلی خوب عمل کرد و با همکاری ترابی و عمری دو گل به ثمر رساند. همین دو گل نشان داد که تیم گل‌محمدی با انگیزه شکست تراکتور در تبریز به زمین آمده است. البته من معتقدم که غیبت اخباری خیلی به پرسپولیس کمک کرد و اگر دروازه‌بان اصلی تراکتور بازی می‌کرد، شاگردان گل‌محمدی خیلی راحت نمی‌توانستند به گل برسند. تفاوت دو تیم درون دروازه‌ها بود، چون تراکتور هم پیش از اینکه پرسپولیس به گل برسد، چند موقعیت خوب داشت که بیرانوند مانع از گلزنی تبریزی‌ها شد.