دیدار سرپرست باشگاه استقلال با تاج درباره مجوز حرفه ای/ عنایتی دستیارانش را به فدراسیون معرفی کرد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی درباره دستیاران رضا عنایتی در تیم ملی خاطرنشان کرد: عنایتی اسامی نفرات مدنظرش را داده و موضوع در حال طی کردن مراحل مربوطه است. به محض نهایی اطلاع رسانی خواهد شد و عنایتی نیز در نشست خبری درباره برنامه‌هایش توضیحاتی خواهد داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه آینده هیئت رئیسه کافا در تهران درباره اینکه فدراسیون بار دیگر به سمت پنج‌ ستاره بودن پیش خواهد رفت یا نه، گفت: این عنوانی بود که سایت فیفا به کار برد و امیدواریم بار دیگر تکرار شود. مسیر خوبی در حال طی شذن است و شرایط کنونی مشابه آن زمانی است که چنین موضوعی از سوی فیفا اعلام شد. نزدیک‌ترین امید ما تیم نوجوانان است. حسین عبدی و مجموعه فدراسیون زحمات زیادی در این زمینه کشیده‌اند و این تیم لای زرورق آماده شده است. فوتبال و فوتسال ساحلی هم نتایج خوبی گرفته‌اند. اگر به مرکز ملی فوتبال بیایید می‌بینید که اقدامات خوبی در حال انجام است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت تیم‌های ملی عنوان کرد: اردوی متصل به اعزام تیم نوجوانان از امروز آغاز و تیم دو هفته زودتر برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا عازم تایلند خواهد شد. اردوی تیم جوانان بانوان نیز از امروز آغاز شده و تیم ساحلی هم اعزام خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرمهدی علوی درباره حضور حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال در فدراسیون فوتبال گفت: امروز جلسه‌ای بین ریاست فدراسیون فوتبال و سرپرست استقلال برگزار شد و آخرین مباحث مربوط به صدور مجوز حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفت. مباحث در حوزه آن چیزی است که استانداردسازی کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌طلبد. نکات مدنظر AFC به صورت کاملاً مشخص و شفاف در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفته بود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره اینکه شادی پریدر نایب رئیس فدراسیون شطرنج گفته «باید درِ فوتبال را گِل بگیرند» اظهار داشت: فوتبال حتماً متفاوت است اما اینکه فضا را به سمت دوقطبی ببریم، درست نیست. از قهرمانان و همکاران‌مان می‌خواهیم در نوع ادبیات‌شان دقت کنند. شطرنج ورزشکاران و قهرمانان بزرگی دارد و به جای اینکه بگوییم درِ فوتبال را گِل بگیرند؛ بهتر است بگوییم کاری کنیم که سایر رشته‌ها هم مثل فوتبال شوند تا بدین وسیله فدراسیون شطرنج نیز هر روز مورد توجه قرار گیرد.

علوی در پاسخ به موضوعی درباره آماده‌سازی تیم ملی برای جام ملت‌ها و عدم تداخل برنامه‌های لیگ با این موضوع گفت: قلعه‌نویی و سایر اعضای کادرفنی تیم ملی به صورت مرتب جلساتی را با نبی و کشوری‌فرد دارند و مباحث را مورد بررسی قرار می‌دهند. درباره مسائلی مانند تاریخ سوپرجام و شروع لیگ در حال همکاری هستند. فکر می‌کنم امروز تاریخ دیدار نهایی جام حذفی از سوی سازمان لیگ اعلام شود. این نکته را هم بگویم که پیش از دیدار پرسپولیس و هوادار در روز پنجشنبه هفته جاری از هفت پیشکسوت عرصه رسانه تقدیر خواهد شد.

وی تصریح کرد: نمایندگان AFC که به تهران آمده بودند جلسات خوبی درباره ساختار اداری فدراسیون برگزار کردند و امروز نیز جلسه اختتامیه آن است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال انقلابی در فدراسیون‌ها است و ایران نیز جزو طلایه‌داران این موضوع به شمار می‌رود.

«چرا حبیب کاشانی در نشست‌های اخیر مربوط به تیم امید غایب بوده است»؟ علوی در این باره گفت: حضور ایشان در تیم امید مغتنم است و جلسات متعددی با حضور کاشانی، تاج و نبی برگزار شده و امیدواریم حضور ایشان همچنان ادامه‌دار باشد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2899901

وی ادامه داد: روند و قوانین از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ترسیم و مشخص می‌شود و فدراسیون ایران به عنوان نهادی که زیر نظر AFC فعالیت می‌کند در همین راستا گام برمی‌دارد. فدراسیون هم در این زمینه وظایفی دارد و قرار است به زودی رئیس کمیته مجوز صدور حرفه‌ای در نشست خبری جزئیات را اعلام کند. فدراسیون نقش حمایتی و کمکی دارد اما نمی‌تواند نقش خاصی در این زمینه ایفا کند چرا که  استانداردها از سوی AFC اعلام شده است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مذاکرات برای حضور دستیار خارجی قلعه‌نویی همچنان ادامه دارد و چند روزی است جدی‌تر شده؛ درباره غیبت کنیا در تورنمنت کافا عنوان کرد: آخرین آپدیت ما نیز همین موضوعی است که اعلام کردید.

علوی افزود: امروز جلسه‌ای با حضور نبی نایب رئیس فدراسیون فوتبال و عنایتی سرمربی تیم امید برگزار و برنامه‌ها مجدد بررسی شد. فهرست 50 نفره‌ای از بازیکنان تهیه شده و در اختیار عنایتی قرار گرفت و وی از این لیست ابراز رضایت کرد. مسائل مربوط به تیم بزرگسالان نیز در حال بررسی و جلسات به صورت منظم در حال برگزاری است. تیم ملی بزرگسالان برای تورنمنت کافا آماده می‌شود و امیدواریم در فیفادی شهریور ماه دو مسابقه خوب خارج از خانه داشته باشیم. در حال حاضر چند گزینه در حال بررسی هستند.