درخشان: تیم ملی برابر آمریکا تاکتیک خاصی نداشت/ در روسیه با برنامه تر بودیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2815220

وی ادامه داد: در نیمه دوم اما بازیکنان ایران با روحیه و انگیزه بیشتری به زمین آمدند و کادر فنی تعویض‌هایی انجام داد که نشان از بازی رو به جلو ایران داشت و بازیکنان می‌خواستند که حداقل یک گل به ثمر برسانند اما نکته قابل تامل این بود که ما به هیچ‌وجه نتوانستیم مهدی طارمی را به عنوان مهاجم نوک صاحب توپ و موقعیت کنیم. بازیکنانی مثل رضاییان و حاج‌صفی که در کناره‌ها بازی می‌کردند نتوانستند در بازی رو به جلو موفق باشند، فقط زمانی که جلالی به زمین آمد توانست سمت چپ ما را قوت ببخشد و بازی خوبی کرد اما باز نتوانستیم موقعیتی ایجاد کنیم.

وی در پایان خصوص عملکرد کی‌روش در جام جهانی 2022 قطر گفت: قطعا کی‌روش برای موفقیت تیم ملی تلاش‌ کرد اما مقابل انگلیس و آمریکا موفق نبودیم و فوتبال باکیفیتی به نمایش نگذاشتیم. معتقدم که در جام جهانی قبلی کی‌روش و تیمش با برنامه‌تر بودند.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص دیدار ایران مقابل آمریکا و عدم صعود از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: ما بعد از اینکه در بازی با ولز توانستیم برگردیم و نتیجه خوبی بگیریم این انتظار را هم داشتیم که ملی‌پوشان با روحیه خوبی به مصاف آمریکا بروند و با ارائه یک بازی خوب صعودمان را قطعی کنیم اما در نیمه اول سومین بازی‌مان خوب عمل نکردیم و برنامه تاکتیکی خاصی نداشتیم. آمریکا از جناح راست بارها به سمت دروازه ما حمله کرد و روی یک موقعیت به گل رسید.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال افزود: ‌آمریکا چون به برد نیاز داشت در نیمه اول خیلی خوب حمله کرد و در یک صحنه از اشتباه بازیکنان ما نهایت استفاده را برد و به گل رسید و بعد از آن هم نیمه اول را مدیریت کرد، آنها در نیمه دوم تاکتیک‌شان را عوض کردند و یک بازی دفاعی را در دستور کار قرار دادند و با تجمع در یک‌سوم دفاعی خودشان عملا فضا را برای بازیکنان ما بستند و در نهایت موفق هم شدند.