درخشان: باید از تصمیمات کی روش حمایت کنیم/ کار پروین باورم نمی شد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی درباره اینکه پس از این اتفاق، در مقدماتی جام جهانی 94 آمریکا عصای دست پروین بود، خاطرنشان کرد: بعد از اینکه در اوج دوران فوتبالم برای بازی‌های آسیایی پکن از لیست تیم ملی کنار گذاشته شدم، می‌دانستم چه توانایی‌هایی دارم. روحیه خودم را حفظ کردم و 3 سال بعد در مقدماتی جام جهانی دست علی پروین را گرفتم.  در آن مسابقات می‌خواستم خیلی چیز‌ها را ثابت کنم و خیلی انگیزه داشتم و می‌خواستم حرفم را در زمین بزنم و بگویم که بی‌دلیل قبل از بازی‌های آسیایی پکن خط خوردم، به همین خاطر به نظر خیلی از کارشناسان در مسابقات مقدماتی جام جهانی 94 ستاره تیم ملی بودم.

 «من هم تجربه حذف از لیست تیم ملی در آخرین لحظه و پای پرواز را داشته‌ام». کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان این جمله خاطرنشان کرد: حس و حال بازیکنانی که از حضور در جام جهانی محروم شدند را درک می‌کنم، برای یک بازیکن خیلی سخت است که فرصت حضور در چنین مسابقاتی را از دست دهد. پیش از بازی‌های آسیایی 1990 پکن برخی از دوستان آنقدر در گوش علی پروین خواندند و زیرآب من را زدند که سرمربی تیم ملی مجبور شد مرا خط بزند. 2 نفر باعث شدند که پروین چنین تصمیم عجیبی بگیرد.

درخشان افزود: در دهه 60 به دلیل جنگ تحمیلی شرایط سختی داشتیم و از آسیا هم فقط یک تیم به جام جهانی صعود می‌کرد و کار ما خیلی سخت بود، ولی شرایط ما برای حضور در بازی‌های آسیایی متفاوت بود و بازی‌های آسیایی پکن نخستین مسابقاتی بود که پس از جنگ، تیم ملی با سرمربیگری پروین می‌خواست در این تورنمنت شرکت کند. وقتی ناصر ابراهیمی (دستیار اول پروین) به من گفت که تصمیم بر این شده که در پکن کنار ما نباشی، خیلی حالم بد شد و باور نمی‌کردم شب قبل از پرواز به پکن پروین من را از تیم ملی خط زده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2804833

وی افزود: از بین چند بازیکنی که از لیست تیم ملی خط خوردند، فکر می‌کنم نورافکن با نیروی جوانی‌ که دارد می‌توانست مسافر قطر شود، اما باید قبول کنیم در پست دفاع چپ بازیکنانی مثل میلاد محمدی، احسان حاج‌صفی و حتی وحید امیری هستند. به احتمال خیلی قوی کی‌روش یکی از این 3 بازیکن را در پست دفاع چپ بازی خواهد داد و فکر می‌کنم شانس وحید امیری بیشتر از بقیه بازیکنان باشد. 

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به حذف میلاد سرلک از لیست نهایی تیم ملی گفت: یکی دیگر از بازیکنان شایسته تیم ملی سرلک بود که او هم خط خورد. همانطور که گفتم الان زمان انتقاد از تیم ملی و کی‌روش نیست و باید با تمام قدرت از تصمیمات سرمربی تیم ملی حمایت کنیم. کی‌روش تصمیم گرفته است که از تجربه بازیکنانی مثل چشمی و کریمی برای پست هافبک دفاعی استفاده کند و با این تفکر برای بازی‌ با حریفان تیم ملی برنامه‌ریزی کرده است. ممکن بود اگر آن مصدومیت نابه‌هنگام برای امید ابراهیمی پیش نمی‌آمد شاید بازیکنان دیگری هم از لیست تیم ملی کنار گذاشته می‌شدند.

درخشان در واکنش به این موضوع که در پست دفاع چپ، ابوالفضل جلالی هم همراه تیم ملی به قطر رفته است، عنوان کرد: همانطور که گفتم مربیگری سلیقه‌ای است و کی‌روش هم براساس تفکراتش تشخیص داده 25 بازیکن مور دنظرش را برای حضور در جام جهانی معرفی کند. شاید اگر اسکوچیچ سرمربی تیم ملی باقی می‌ماند بازیکنان دیگری را همراه خود به قطر می‌برد و یکسری از بازیکنان حال حاضر تیم ملی فرصت حضور در جام جهانی را از دست می‌دادند. بازیکنانی که از تیم ملی خط خوردند نباید ناراحت باشند و باید به کارشان ادامه دهند و به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام بگذارند. تیم ملی در حال حاضر نیاز به حمایت دارد و باید تمام قد پشت کادرفنی و بازیکنان تیم ملی باشیم تا بتوانیم نتایج خوبی در جام جهانی کسب کنیم.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص اعلام فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: کی‌روش لیست معقولی را انتخاب کرده است. انتخاب بازیکن معمولاً سلیقه‌ای است و مربی براساس تفکرات خودش بازیکنان مدنظرش را معرفی می‌کند. هر کدام از ما می‌توانیم چند بازیکن دیگر را هم در لیست کی‌روش جا دهیم اما مهم نظر سرمربی تیم ملی است که باید به آن احترام بگذاریم.