خیری: نکونام کارنامه دار و با جو استقلال آشناست/ چرا بعضی بازیکنان 500 میلیونی قرارداد 30 میلیاردی امضا می کنند؟- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به تشکیل کمیته فنی آبی‌پوشان تصریح کرد: اعضای کمیته فنی استقلال نفرات بسیار بزرگی هستند که برای این تیم زحمات زیادی کشیدند. قطعاً حضور آنها بدون نگاه به اینکه در گذشته چه کسی بودند و در آینده قرار است چه مسئولیتی داشته باشند، به استقلال کمک می‌کند. امیدواریم کدورت‌هایی که میان پیشکسوت‌ها وجود دارد حل شود و اعضای کمیته فنی به خاطر استقلال اگر کدورتی دارند، اختلافات را کنار بگذارند. در گذشته شاهد این بودیم که بعضی نفراتی که به اصطلاح «استقلالی دو آتیشه» و تعصبی بودند وقتی در باشگاه پست گرفتند، منافع فردی را به منافع باشگاه ترجیح دادند.

وی در پاسخ به این سؤال که استقلال در چه پست‌هایی نیاز به تقویت دارد، گفت: خط دفاعی استقلال فصل گذشته شکننده نشان داد و در بعضی بخش‌ها منسجم نیست. به نظرم علاوه بر اینکه تیم در ترکیب اصلی نیاز به مدافع میانی بزرگ دارد، در ترکیب ذخیره هم نیاز به نیمکت‌نشین قوی احساس می‌شود. در سمت چپ دفاعی ای کاش به ابوالفضل جلالی فرصت بیشتری داده می‌شد. البته عملکرد جعفر سلمانی هم خوب بود، اما می‌شد که با مدیریت بهتر، به جلالی هم بیشتر فرصت داد. در پست دروازه‌بان، حسینی گلر خوبی است اما فراز و نشیب او طی فصل زیاد است. به نظرم باید استقلال یک گلر قوی دیگر داشته باشد که فراز و نشیب کمی داشته باشد. البته برای هر دروازه‌بان بزرگی اشتباه و فرار و نشیب موردی پیش می‌آید، اما وقتی میزان آن بیش از حد شود باید فکری دیگری کرد. در پست هافبک دفاعی روزبه چشمی با تجربه‌ای که دارد به خط دفاعی خیلی خوب کمک می‌کند، اما در امر توزیع مناسب توپ و روبه جلو بودن باید بهتر عمل کند. به نظرم استقلال در این پست نیاز به هافبک دفاعی بهتری دارد که توانایی بازی روبه جلوی خوبی داشته باشد. در خط حمله هم اگر امکانات و شرایط اجازه بدهد به مهاجم خارجی نیاز داریم، چون در ایران دیگر مهاجمی نیست که در سطح استقلال باشد. در عین حال امیدوارم محمد محبی و مهدی قایدی هم بمانند.

شاهین خیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین وضعیت تیم استقلال و اینکه قرار است برای هدایت آبی‌پوشان مربی ایرانی انتخاب شود، اظهار داشت: ساپینتو از نظر فنی خوب بود، اما از به لحاظ اخلاقی تعریفی نداشت و همین موضوع هم به استقلال ضربه زد. یکی از عواملی که تیم ضربه خورد محرومیت و عدم حضور وی در بخش زیادی از بازی‌های فصل بود. واقعاً دوست داشتیم بعد از خروج ساپینتو از او خیلی قوی‌تر روی نیمکت تیم بنشیند، اما ظاهراً امکان استفاده از سرمربیان خارجی نیست.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2911625

خیری راجع به ابلاغیه سقف قرارداد لیگ برتر هم به تسنیم گفت: در فوتبال روز دنیا مانند اسپانیا سقف قرارداد وجود دارد. اصلاً یکی از دلایل جدایی مسی از بارسلونا همین محدودیت‌ سقف بودجه بود که از بازیکنان خواستند قرارداد خود را کاهش بدهند. در فوتبال ما هم باید باشد، ولی به شرط آنکه قانون درست جرا شود و راه فرار از قانون برای کسی فراهم نباشد. ضمن احترامی که برای بازیکنان و زحمت‌کشان فوتبال کشور قائلم، بعضی بازیکنان 500 میلیون هم نمی‌ارزند، اما به لطف مدیران برنامه و تبلیغات دروغ رسانه‌ای تا چندین میلیارد قرارداد امضا می‌کنند. می‌دانم بخش زیادی از این قرارداد میلیاردی شاید نصیب دلال‌ها و افرادی شود که برای تبلیغات مجازی و رسانه‌ای پورسانت دریافت می‌کنند. در واقع پرداختی‌های ما باید به اندازه خروجی فوتبال کشورمان باشد. البته از طرف دیگر بازیکنانی داریم که در حد دو یا سه میلیارد دستمزد دریافت می‌کنند، ولی حق‌شان مبالغ بیشتری است. در حال حاضر فوتبال ما خروجی خاص کیفی یا جام نداشته است. از طرف دیگر هم زیرساخت‌های فوتبال‌مان مشکل دارد. ما باید در کنار هدفمند کردن میزان قرارداد بازیکنان به زیر ساخت‌ها و حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها توجه ویژه کنیم.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال درباره اینکه جواد نکونام و محمد ربیعی گزینه‌های اصلی سرمربیگری این تیم هستند، یادآور شد: انصافاً جواد نکونام و محمد ربیعی جزو مربیان خوب کشور ما هستند. نکونام شانس بازی در استقلال، تیم ملی، لیگ اسپانیا و … را داشته و از کارنامه مربیگری خوبی هم برخوردار است. از طرف دیگر محمد ربیعی هم در تیم مس رفسنجان که ستاره‌ای نداشت، عملکردش خوب بود و تیم او روان و خیلی خوب بازی می‌کرد. بدون شک حضور ربیعی در این سطح از فوتبال اتفاقی نیست و جزو مربیان قابل احترام لیگ برتر است. در نهایت امیدوارم بهترین سرنوشت برای استقلال رقم بخورد.