خریدی که سپاهانی ها فراموش کردند!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

تیم فوتبال سپاهان اصفهان ,

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال سپاهان در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی یکی از فعال‌ترین باشگاه‌های لیگ برتری کشور بود. توافق با  رضا شکاری، احسان پهلوان، رضا اسدی، هادی محمدی، کاوه رضایی و عیسی آل‌کثیر همچنین دائمی شدن قرارداد پیام نیازمند که تحت قرارداد پورتیموننسه پرتغال بود، از جمله فعالیت‌های مهم زردپوشان اصفهانی در بازار نقل‌وانتقالات بود.

در کنار این جمع پرآوازه، در دو فصل اخیر هدایت زردپوشان به مربی بزرگی که سابقه دستیاری مورینیو را دارد، واگذار شده است. با وجود امتیازات مثبتی که برای سپاهان ذکر شد، اما زمین چمن ورزشگاه نقش جهان امروز به نقطه چالش سپاهانی‌ها تبدیل شده است، مسئله‌ای که نه تنها انتقادات اعضای تیم فوتبال سپاهان بلکه اعتراض رقبا در همین هفته اول را به همراه داشته است.

این چالش چند روزی مسکوت ماند تا وقتی زمان بازی هفته نخست رسید و طبق برنامه سپاهان در نقش جهان میزبان تراکتور بود. پاکو خمس سرمربی اسپانیایی تراکتور پیش از آغاز  مسابقه نسبت به کیفیت بد چمن این ورزشگاه اعتراض کرد. خمس با لحنی تند نسبت به مسئولان ورزشگاه اعلام کرد کیفیت این چمن در حد لیگ رده‌های پایه اسپانیا هم نیست!

این پایان ماجرا نبود، دامنه انتقادات به نشست خبری مورایس بعد از پایان مسابقه هم رسید. با وجود اینکه زردپوشان با نتیجه 3 بر یک مقابل تراکتور برنده شدند و او خوشحال بود، اما نه تنها نقش جهان بلکه کیفیت چمن‌های لیگ برتر را دچار مشکل دانست: «می‌دانید که در فصل گذشته به قضیه چمن و نگرانی خودم اشاره کرده و این مسئله را  به شما گفته بودم. در لیگ حرفه‌ای که سطح اول فوتبال کشور است باید سازمان و ارگانی باشد که بتواند کیفیت چمن‌ها را بازرسی و تأیید کند و استانداردها را داشته باشد. این موضوع چیزی است که هر لیگی باید داشته باشد. خودم نگرانم! معمولاً یک جلسه تمرینی در ورزشگاه نقش جهان برگزار می‌کنیم و از من خواستند جهت محافظت از وضعیت چمن، آن جلسه تمرینی را هم برگزار نکنیم.

ابتدا انتقادات از زمین چمن در فیلم تمرین کاوه رضایی دیده شد و بعد از موج انتقادات، کریم نوری مدیر چمن‌های ورزشی باشگاه فولاد سپاهان درباره این موضوع توضیحاتی ارائه کرد: «در اصفهان و علی‌الخصوص محل احداث ورزشگاه نقش جهان دمای تابستان تا 45 درجه سانتیگراد افزایش پیدا می‌کند و این گرمای بیش از حد رشد و کیفیت چمن سردسیری را تحت تأثیر قرار داده و علاوه بر کاهش کیفیت آن، چمن را مستعد حمله بیماری‌های قارچی می‌نماید. جهت مقابله با این مسئله، برای چمن در نقش جهان سایبان تعبیه شده است تا دمای هوا کاهش یابد، همچنین در این بازه زمانی در زمین چمن کاشت بذر صورت گرفته است و از آنجا که کاشت بذر با دستگاه به صورت عرضی و طولی در داخل زمین انجام شده است، دستگاه مذکور در سطح چمن شیارهایی ایجاد کرده و بذر را در بستر چمن می‌کارد و این امر به ظاهر چمن آسیب می‌رساند که بعد از مدتی چمن خود را ترمیم می‌نماید».

  انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2939544

در ادامه رامین رضاییان بازیکن تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این مطالب اظهار داشت: «آقای محترم آینده‌ای نزدیک همین فرداست که باید شروع کنید. این زمین چمن در حد باشگاه خوب و بزرگ سپاهان نیست».

با این اوصاف انتظار می‌رود باشگاه سپاهان که در فصل نقل‌وانتقالات هیچ دری به روی آن بسته نبود، مشکل چمن ورزشگاه نقش جهان را هم برطرف کند.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان ,

وی افزود: بازی باکیفیت دوست دارم و علاقه‌مندم همه چیز استانداردهای خودش را داشته باشد که بتوانیم بهترین کیفیت خودمان را نشان دهیم، مخصوصاً وقتی نگران باشم که یک بازیکن خود را به دلیل لیز خوردن روی این چمن از دست بدهم و مجبور شویم او را تعویض کنیم و نگرانی داشته باشیم. حتی بابت زمین چمن محل تمرین‌مان هم نگرانی داریم».