خبر اشتباه «CNN» در راه حاشیه سازی برای فوتبال ایران؛ گاف یا تعمدی؟- اخبار فوتبال جهان – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2791162

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

اینکه چنین اشتباه بزرگی از سوی یک رسانه آمریکایی رخ دهد جای تعجب دارد به ویژه اینکه CNN خبر جدیدی در این باره منتشر نکرده و در همان خبر قبلی مطلب را اصلاح کرده است. اکنون این سؤال پیش می‌آید که این اتفاق تنها یک گاف یا اشتباه بوده یا تعمدی و شیطنتی در میان بوده است.

در گزارش اولیه CNN از علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، مهرداد پولادی و بهشاد یاورزاده به عنوان امضاکنندگان این نامه یاد شده بود، اما این رسانه آمریکایی در ادامه، گزارش خود را تصحیح و نام این چهار فوتبالیست را از خبر خود حذف کرد و در پایین خبر نوشت: «تصحیح: در نسخه قبلی این خبر به اشتباه نام چهار بازیکن سابق ایرانی جزو امضاکنندگان نامه مؤسسه حقوقی اسپانیایی رویس-اوئرتا و کرسپو آمده بود».

شاگردان کارلوس کی‌روش در اولین بازی خود در بیست‌ودومین دوره جام جهانی 30 آبان به مصاف انگلیس می‌روند و روزهای 4 و 8 آذر به ترتیب برابر ولز و آمریکا قرار می‌گیرند.

در حال حاضر وقتی این  خبر را در گوگل سرچ می‌کنیم، طبق تصویری که در پایین مطلب آمده، خبر اول دیده شده اما نمایش داده نمی‌شود و خبر جدید که اصلاح خبر اشتباه بوده مشاهده می‌شود. نسخه اولیه خبر CNN اما در سایت‌های دیگر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر کمپین‌هایی به راه‌ افتاده تا فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را برای کنار گذاشتن تیم ملی ایران از جام جهانی 2022 قطر تحت‌فشار قرار دهند، این در حالی است که ایران در مرحله انتخابی جام جهانی با قدرت جواز حضور در این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد و حالا خود را برای رویارویی با انگلیس، ولز و آمریکا در گروه B آماده می‌کند.

شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن» آمریکا با انتشار گزارشی مدعی شد که یک مؤسسه حقوقی در اسپانیا به نمایندگی از جمعی از چهره‌های سابق و فعلی ورزش ایران با ارسال نامه‌ای به فیفا خواسته تا فدراسیون فوتبال ایران (FFIRI) را تعلیق و تیم ملی را از حضور در جام جهانی قطر محروم کند.