حیدری: سیستم رادیویی سوپرجام برای یکی از باشگاه ها بود/ باید فرهنگ استفاده از VAR را داشته باشیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

داور فوتبال کشورمان با بیان اینکه استفاده از VAR باید فرهنگ‌سازی شود، خاطرنشان کرد: باید بدانیم کمک داور ویدیویی نمی‌تواند در همه صحنه‌ها دخالت کند. قبول دارم اعتراض‌ها زیاد است و شاید جرایم انضباطی بازدارنده باشد. تیم‌ها باید از داوران استفاده کنند تا آنها، قوانین داوری را برای اعضای تیم‌ها توضیح بدهند. برخی از مربیان اطلاعات کافی از قوانین ندارند و ما به آنها توضیح می‌دهیم. شاید اعتراض در زمین باعث تشنج سکوها شود.

حیدری در مورد اینکه استفاده باشگاه‌های لیگ برتری از سیستم رادیویی گفت: برخی باشگاه‌ها، این سیستم را تهیه کرده‌اند و فدراسیون دوست دارد این کار انجام شود. آنها سفارش داده‌اند و اگر باشگاه‌ها بخواهند این سیستم را تهیه کنند، یک کمک محسوب می‌شود. سیستم رادیویی که برای دیدار سوپرجام استفاده کردیم، برای یکی از تیم‌ها بود و هزینه زیادی ندارد. تیم‌هایی که میزبان هستند، می‌توانند سیستم رادیویی را در اختیار داوران بگذارند و ان‌شاءالله فدراسیون بتواند این سیستم را تهیه کند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی تصریح کرد: خیلی چیزها در قضاوت بهتر داوران نقش دارد. ورود VAR کمک می‌کند که حق به حقدار برسد و باید فرهنگ این سیستم را داشته باشیم. باید ببینیم اگر خطایی اتفاق بیفتد و یک داور پس از مردود شدن گل، به سود تیم مقابل پنالتی بگیرد، پذیرش تصمیمات در میان تماشاگران و کادر فنی تیم‌ها وجود دارد یا خیر.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا داوران تاکنون عملکرد خوبی در لیگ برتر داشته‌اند، عنوان کرد: نمی‌توانم در این باره نظر بدهم و کارشناسان باید اظهار نظر کنند. هیچ داوری دوست ندارد اشتباه کند و اگر مرتکب اشتباهی شوند، خودش بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد. همه دوست داریم وقتی بازی تمام می‌شود، همه چیز آرام باشد و خودمان از فشار هواداران ناراحت می‌شویم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بیژن حیدری درخصوص اینکه در صحنه مصدومیت علیرضا حقیقی در سوپرجام فوتبال ایران از تخصص پزشکی خود بهره برد، گفت: برخی چیزها به رشته دیگری مربوط می‌شود. حدس زدم ضربه به استخوان حقیقی خورده و شوک عصبی به او دست داده و اگر چند لحظه می‌گذشت، شرایط درست می‌شد. نساجی تعویض نداشت و چون حقیقی دروازه‌بان است، می‌توانستم بازی را نگه دارم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798125