حلالی: برگ برنده ایران بازی با انگلیس خواهد بود/ جام جهانی قطر، جام شگفتی هاست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: برگ برنده ما در قطر بازی اول با انگلیس خواهد بود. در جام جهانی گذشته در روسیه وقتی توانستیم در آخرین ثانیه‌ها مقابل مراکش به پیروزی برسیم، شانس این را داشتیم که حتی از گروه‌مان هم صعود کنیم. علاوه بر این بازیکنان تیم ملی برای بازی با انگلیس سرشار از انگیزه هستند و اگر مقابل این تیم انسجام تیمی‌مان را حفظ کنیم می‌توانیم تفاوت موجود بین فوتبال ما و انگلیس را جبران کنیم و نتیجه خوبی بگیریم. جام جهانی 2022 قطعاً جام شگفتی‌هاست و ما در این دوره شاهد اتفاقات زیادی در بازی‌ها خواهیم بود.

حلالی در واکنش به این موضوع که در جام جهانی 98 هم این شانس را داشته که همراه تیم ملی به فرانسه برود، گفت: پیش از جام جهانی 98 در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کردم و جزو بازیکنانی بودم که در آخرین لحظات از لیست تیم ملی خط خوردم و شانس بازی در جام جهانی را از دست دادم. بعد از جام جهانی دوباره به تیم ملی دعوت شدم و حتی در تورنمنتی در آمریکا هم بازی کردیم و نتایج خوبی مقابل آمریکا، اکوادور گرفتیم، با اینکه آمریکا ستاره‌های خوبی در اختیار داشت ولی توانستیم بازی خوبی انجام دهیم و یک تساوی با ارزش کسب کردیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2805668

وی در پاسخ به این پرسش که تیم ملی می‌تواند به صعود امیدوار باشد؟ یادآور شد: من به شخصه به صعود خوشبینم. در حال حاضر 15-16 لژیونر در اختیار داریم و احساسم این است که برابر آمریکا و ولز می‌توانیم یک بازی برابر و پایاپایی را به نمایش بگذاریم و نتیجه خوبی کسب کنیم، به شرط اینکه بتوانیم از کوچکترین موقعیت استفاده کنیم تا بعد از آن افسوس نخوریم.  چون تجربه بازی در تیم ملی را دارم، شرایط تیم ملی را حس می‌کنم و با تمام وجود می‌خواهم که تیم ملی کشورم در قطر موفق شود و برای اولین بار از مرحله گروهی صعود کند.

وی با اشاره به برگزاری جام جهانی 2022 در منطقه خلیج فارس عنوان کرد: چند بازیکن ما تجربه بازی در قطر را دارند و با شرایط بازی در این کشور آشنا هستند، شرایط آب و هوایی این کشور هم به ایران نزدیک است و نسبت به تیم‌های هم‌گروه‌مان یک قدم جلو‌تر هستیم. علاوه بر این موارد، بازیکنان تیم و کی‌روش سال‌های زیادی با هم کار کردند و شناخت خوبی از هم دارند و حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. این تفکر که همه کارشناسان شانس صعود ایران را کم می‌داند، می‌تواند به تیم ما کمک کند تا با ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر به هدف‌‌مان که صعود از مرحله گروهی است، برسیم.

بازیکن پیشین تیم ملی ادامه داد: زمانی که بازی می‌کردم، در شرایطی که حریف‌مان تیم بهتر و قوی‌تری بود، ما هم انگیزه بیشتری پیدا و سعی می‌کردیم بازی به مراتب بهتری به نمایش بگذاریم. فکر می‌کنم تیم ملی هم در قطر بهترین عملکرد خودش را نشان خواهد داد.