حسینی: کسب تجربه داوران تاوان دارد، هم برای خودشان و هم برای تیم ها/ خیلی راحت حق میزبانی از ما گرفته شد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی درباره کیفیت زمین ورزشگاه پاس قوامین خاطرنشان کرد: ما قبل از این در کرج بازی می‌کردیم و امکانات ما هم همین است و نمی‌توانیم چیز جدیدی داشته باشیم. زمین پاس قوامین هم سال‌هاست به همین شکل است. زمین اصلی ما ورزشگاه انقلاب کرج است و این تغییر و تحولات را نمی‌توانیم درباره‌اش صحبت کنیم و دنبال بهانه هم نیستیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پاسخ به این سؤال که برای انتخاب سرمربی تیم ملی، مربی ایرانی بهتر است یا خارجی، تصریح کرد: کلاً با لفظ ایرانی و خارجی موافق نیستم و لفظ اشتباهی است که در فوتبال ما جا افتاده. به نظر من سرمربی خوب داریم، سرمربی موفق داریم و البته سرمربی ضعیف و ناموفق. سرمربی که برای ما آوردند و آن همه اتفاقات و شکایت پیش آمد و آن همه پول گرفت، یک خارجی بود. پس دلیلی ندارد که هر مربی خارجی خوب باشد و نتیجه بگیرد و یا هر مربی ایرانی خوب باشد و موفق شود. باید یک مربی خوب انتخاب کنند. آپولو که نمی‌خواهد هوا شود. تمام کشورهای دنیا برای تیم‌های ملی‌شان سرمربی خوب انتخاب می‌کنند. سرمربی خوب باید انتخاب کنند و خارجی و ایرانی ندارد.

 

وی در واکنش به این موضوع که با این شرایط میزبانی پیکان که یک روزی در کرج بازی می‌کند و یک روز هم در ورزشگاه پاس قوامین، این باشگاه فکری برای زمانی که VAR به فوتبال ایران بیاید کرده است، گفت: این سؤال را باید از مدیرعامل باشگاه بپرسید و در حیطه وظایف من نیست. من همیشه گفته‌ام همه تیم‌ها و باشگاه‌های ما مشکل سخت‌افزاری دارند. این موضوع به من مربوط نیست و مدیریت باشگاه باید با فدراسیون هماهنگ باشد. ما اول باید زمین‌های ورزشگاه‌های‌مان را درست و بعد از آن به VAR فکر کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2851896

حسینی در واکنش به طرح این موضوع که در این فصل حاشیه‌ها و سر و صداها در کنار زمین باعث شده است که این شائبه پیش بیاید که تیم‌ها با سر و صدا و جنجال به دنبال امتیاز هستند، یادآور شد: سر و صداها زیاد است، برای اینکه ما می‌خواهیم از همه داوران تست بگیریم! من هیچ جای دنیا ندیدم که اینقدر داورهای مختلف در طول لیگ قضاوت کنند. وقتی بخواهیم به داوران بی‌تجربه و جوان قضاوت سخت بدهیم، کار هم برای آنها سخت می‌شود و هم برای تیم‌ها. به نظر من اگر یک داور باتجربه را انتخاب کنیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد و اگر سر و صدایی هم ایجاد شود داور اینقدر تجربه دارد که از پس کارش بربیاید. تجربه به دست آوردن داوران تاوان دارد، هم برای خودشان و هم برای تیم‌ها.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره آمار ضعیف گلزنی تیمش اظهار داشت: درباره خط حمله هم باید بگویم که اکثر تیم‌ها همین شرایط را دارند، ولی انگشت همه به سمت ما و تمیروف گرفته شده است. خط حمله ما خط حمله خوبی است. در فوتبال یکسری اصول دفاعی و هجومی داریم. ما سعی می‌کنیم جفت این اصول را رعایت کنیم. اینکه می‌گویند پیکان خوب دفاع می‌کند، بله پیکان خوب دفاع می‌کند. ما نمی‌خواهیم در ورزشگاه آزادی پنج گل بخوریم، یا جلوی استقلال نمی‌خواهیم سه گل بخوریم. ما سعی می‌کنیم خوب دفاع کنیم که گل نخوریم و در زمان حمله سعی می‌کنیم، شرایط خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجتبی حسینی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: چیزی که مسلم و حتمی است این است که ما بازی بسیار سختی فردا مقابل تیمی داریم که این روزها واقعاً خوب نتیجه می‌گیرد و از قطب‌های بزرگ فوتبال ایران است. امیدوارم بچه‌های ما طی چند جلسه تمرینی که داشتیم خوب توجیه شده و تمرکز لازم را داشتند باشند، چون واقعاً بازی سختی مقابل تیمی که روی دور افتاده داریم.

وی ادامه داد: اتفاق بدی که برای ما افتاده، این است که نمی‌دانیم به چه دلیل شرایط میزبانی را از ما گرفتند. ما هفته‌ها بود که در کرج بازی می‌کردیم، ولی خیلی راحت میزبانی از ما گرفته شد. جا دارد که از مسئولان استادیوم پاس قوامین تشکر کنم که اجازه دادند بازی در این زمین برگزار شود، ولی این حق را از ما گرفتند، چون ما هفته‌ها بود که در کرج بازی می‌کردیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پاسخ به این سؤال که «غیبت تعدادی از بازیکنان مصدوم تیم پیکان مقابل استقلال مشکل‌ساز نمی‌شود؟»، گفت: به هر شکل بحران مصدومیت وقتی سراغ یک تیم می‌آید کار سخت می‌شود و حق انتخاب مربی را کم می‌کند. در چهار پنج هفته گذشته خیلی اذیت شدیم. ما امیر شبانی، دانیال جهانبخش، امیرحسین عزیزی، ابراهیم صالحی، امیرحسین فلاح و مجتبی حقدوست را در اختیار نداریم. سامان فلاح را نیز به دلیل محرومیت در اختیار نخواهیم داشت.

 

وی در پاسخ به این پرسش که «در نبود سامان فلاح جایگزین مناسبی برای حضور در خط دفاعی دارید یا خیر؟»، گفت: سامان فصل خوبی را پشت سر گذاشته است و بچه‌های دیگر هم خوب هستند. امیدوارم آنها روز خوبی مقابل استقلال داشته باشند. بابت غیبت فلاح هم مشکلی نداریم.

حسینی در پاسخ به این سؤال که «بازیکنی در استقلال هست که از او ترسی داشته باشید؟»، تأکید کرد: ما از استقلال آنالیز خوبی داشته‌ایم. در این چند هفته اخیر بازیکنان استقلال روی فرم خوبی بودند. قایدی و محبی از جمله این بازیکنان هستند. امیدوارم فردا با توجه به شناختی که از آنها ‌پیدا کردیم، بازیکنان ما تک تک وظایفی را که به آنها سپردیم، به خوبی در زمین اجرا کنند.