جلالی: تا زمانی که برنامه نداشته باشیم، افرادی مثل کی روش را منجی می دانیم/ فوتبال ما با او آینده ای ندارد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

«فوتبال ایران با کی‌روش آینده‌ای نخواهد داشت.»، کارشناس فوتبال کشورمان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: پس از جام جهانی 2014 هم فوتبال ما این بلاتکلیفی و شرایط را تجربه کرد و من مخالف ادامه همکاری او با تیم ملی بودم. هشت سال از آن روزها می‌گذرد و ما با کی‌روش دو جام جهانی و دو جام ملت‌ها را پشت سر گذاشتیم و هیچ موفقیتی را کسب نکردیم و الان هم همچنان مردد هستیم که او بماند یا نه. فوتبال ما باید دنبال راهکاری باشد و تیم ملی را به لحاظ نتیجه‌گیری به یک ثبات برسانیم تا همه چیز در مسیر درست پیش برود.

جلالی با انتقاد از نوع نگرش مدیران فوتبال و عدم پرورش مربیان داخلی تصریح کرد: ساختار فوتبال ما ایراد دارد و اگر می‌خواهیم در آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید اول فوتبال‌مان را به لحاظ زیرساختی مهیا کنیم و بعد از آن دنبال نتیجه‌گیری در عرصه بین‌المللی باشیم. ما در سال‌های گذشته به دلیل مدیریت غلط میلیون‌ها دلار صرف مربیانی مثل ویلموتس، کی‌روش و … کردیم و هیچ نتیجه خاصی هم نگرفتیم، در صورتی که می‌توانستیم نیمی از این هزینه‌ها را برای پرورش مربیان داخلی خرج کنیم، کاری که مدعیان بزرگ آسیا در این سال‌ها انجام داده‌اند و نتیجه هم گرفته‌اند. 

وی با اشاره به حضور دوباره کارلوس کی‌روش در رأس کادر فنی تیم ملی در جام جهانی و اینکه زمزمه‌هایی مبنی بر ادامه همکاری او با تیم ملی در جام ملت‌های سال آینده هم شنیده می‌شود، تصریح کرد: آمار و نتایج حدود هشت سالی که کی‌روش در فوتبال ما حضور داشته، گویای همه چیز است. در ذهن من یک علامت سؤال بزرگ به وجود آمده است که مسئولان فوتبال با کی‌روش به دنبال چه چیزی هستند که باز هم به او فرصت می‌دهیم و اصلاً متوجه این همه اصرار برای اینکه کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد، نمی‌شوم.

وی در پایان گفت: ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در جام جهانی به مرحله حذفی صعود می‌کنند و دیدیم که عربستان هم شایسته صعود به مرحله بعد بود. در واقع آنها خیلی وقت است که از فوتبال آسیا و ما پیشی گرفته‌اند، در حالی که تیم امید ما نزدیک به نیم قرن هست که به المپیک صعود نکرده و در آسیا هم قهرمان نشدیم. این شرایط یک هشدار برای ماست البته اگر با دقت به آن نگاه کنیم. فوتبال ما بیشتر از همه چیز به برنامه‌ریزی اصولی نیاز دارد تا از طریق آن بتوانیم از ظرفیت‌های انسانی که داریم استفاده کنیم و تا زمانی که برنامه نداشته باشیم خودمان را به افرادی مثل کی‌روش وابسته می‌دانیم و هر اندازه هم ضربه بخوریم آنها را منجی خودمان می‌دانیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2818929

مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه پس از حذف تیم ملی فوتبال کشورمان از جام جهانی 2022 قطر، شاهد بلاتکلیفی در فدراسیون فوتبال برای تعیین تکلیف کادر فنی تیم ملی هستیم، اظهار داشت: در حال حاضر مشکل اصلی فوتبال ما سرمربی یا موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی نیست، ما در ترسیم استراتژی و پیدا کردن راهکار مناسب ایرادهای اساسی داریم. ما سال‌هاست که در آسیا نه با مربی ایرانی و نه مربی خارجی هیچ موفقیتی کسب نکردیم و در جام جهانی هم همیشه تکلیف‌مان مشخص بوده است و نتوانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم.