جام جهانی قطر| حلالی: شجاع باشیم و فوتبال بازی کنیم آمریکا هم حریف ما نخواهد بود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی افزود: من قبل از بازی با انگلیس خیلی امیدوار بودم و فکر می‌کردم صعود می‌کنیم. بعد از بازی هم گفتم مستحق صعود هستیم و اگر از بچه‌ها بازی گرفته شود آنها بهترین هستند. همه کار که بحث انگیزه و روحی و روانی نیست. ما باید به بچه‌ها کار بدهیم و از آنها نتیجه بخواهیم. در بازی با ولز به بچه‌ها آزادی عمل دادیم و نتیجه را هم دیدیم. خیلی‌ها می‌گفتند اگر تک به تک به بازیکنان حریف فضا بدهیم می‌بازیم، ولی من مخالف این موضوع هستم. بچه‌های ما مقابل ولز در طول 90 دقیقه باز بازی کردند و عالی بودند. ملی‌پوشان یک در مقابل یک‌ها را بُردند و فوتبالی بازی کردند که در شأن و لیاقت ایران است. خوشبختانه همه از این سبک بازی لذت بردند. قطعاً اگر اینطور بازی کنیم و ببازیم هم کسی انتقاد نمی‌کند. همیشه دوست دارم تیم ملی فوتبال کشورمان اینطور بازی کند.

حلالی در مورد شانس بالای ایران برای صعود از گروه خود و دیدار با آمریکا گفت: فکر می‌کنم مثل بازی با ولز باید مقابل آمریکا هم فوتبال بازی کنیم. اگر فوتبال بازی کنیم آمریکا هم حریف ما نیست، ولی اگر بترسیم موفق نمی‌شویم. اگر شجاعانه بازی کنیم آمریکا را هم می‌بریم. من از روز اول به تیم ملی خیلی امیدوار بودم و اگر هم صعود نکند باز هم به آینده این تیم امید دارم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این موضوع که بعد از شکست مقابل انگلیس به لحاظ روحی و روانی تیم ایران خیلی خوب برای بازی با ولز آماده شده بود، تصریح کرد: ترکیب و چیدمان  ما در این بازی درست بود. یکی از دلایلی که همه چیز فراموش شد این بود که بچه‌ها چیزی برای از دست دادن نداشتند. انگار در بازی با انگلیس به حیثیت‌شان برخورد و خواستند از خودشان دفاع کنند. به نظرم بچه‌ها فوق‌العاده بودند و من امیدوارم اگر اینطور بازی کنند حتی بعد از مرحله گروهی، یک مرحله دیگر هم بالا بروند.

اسماعیل حلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره پیروزی 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل ولز و امیدواری به صعود تیم کشورمان به دور بعد اظهار داشت: در بازی با انگلیس ارنج تیمی اشکال داشت و در نهایت هم بچه‌ها وقتی با ترس وارد زمین شدند نتوانستند وظایف‌شان را انجام دهند. دلیل اصلی باخت‌مان مقابل انگلیس چیدمان ترکیب بود و نتوانستیم از بازیکنان‌مان استفاده کنیم. از این دست نتایج در فوتبال ملی‌مان کم داشتیم و تنها باعثش هم شاید فقط سرمربی تیم ملی بود. من که به شخصه آن روز را فراموش می‌کنم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2811866