تصاحب صدر؛ هدف مشترک پرسپولیس، گل گهر و سپاهان- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مهمترین بازی هفته بی‌شک در سیرجان برگزار می‌شود، جایی که تیم آماده امیر قلعه‌نویی مقابل پرسپولیس صف‌آرایی خواهد کرد. این دیدار پرونده هفته چهاردهم را با معرفی صدرنشین خواهد بست. این در حالی است که تا پیش از بازی‌های امروز استقلال با یک بازی بیشتر در صدر جدول ایستاده و این دو تیم به همراه سپاهان شانس قرار گرفتن در این جایگاه را دارند، بنابراین همین موضوع به حساسیت‌های مصاف گل‌گهر و پرسپولیس اضافه خواهد کرد.

نتایج 4 بازی برگزار شده این هفته به شرح زیر است:

نساجی – تراکتور

پیکان با تساوی هفته گذشته مقابل پرسپولیس، با توپِ پُر به هفته چهاردهم آمده است. این تیم که با 13 امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد، مقابل مدعیان نمایش خوبی ارائه می‌کند و کار حریفان برای امتیاز گرفتن از این تیم سخت است. در آن سو سپاهان که هفته گذشته با 4 گل نفت مسجدسلیمان را در هم کوبیده، با اقتدار هفته‌های پایانی نیم فصل را سر می‌کند. این تیم با توجه به توقف روز گذشته استقلال مقابل مس رفسنجان، در این دیدار به دنبال کسب 3 امتیاز و صعود به صدر جدول خواهد بود و در ادامه منتظر مشخص شدن نتیجه دیدار پرسپولیس و گل‌گهر خواهد ماند.

همسایه‌های لیگ برتری در شرایطی که از لحاظ نتیجه‌گیری در هفته‌های اخیر شبیه هم نبوده‌اند، به مصاف هم می‌روند. مس کرمان که مدتی است با شکست‌های پیاپی در سراشیبی قرار گرفته، هفته پیش با تساوی مقابل تراکتور با 10 امتیاز در رده چهاردهم ایستاد. ملوان اما با هدایت مازیار زارع در هفته‌های اخیر به نوعی متحول شده و رکورد شکست ناپذیری‌‌اش را به 4 بازی پیاپی رسانده است. ملوانان هفته پیش مقابل مس رفسنجان به تساوی رسیدند و حالا برای ادامه پیدا کردن رکورد‌شان مقابل دیگر مسیِ لیگ به میدان خواهند رفت.

تیمِ‌ شهر خسته این روز‌ها دچار خستگی شده است. نساجی بعد از دو شکست عجیب مقابل آلومینیوم و صنعت نفت، هفته پیش یک مساوی از هوادار گرفته ولی این تک امتیاز را نمی‌توان دلیلی  بر بازگشت حتمی به روز‌های خوب دانست، آنها برای تغییر روند نیاز به 3 امتیاز این بازی خانگی مقابل تراکتور دارند. تراکتور اما بعد از تغییرات کادر فنی شرایط بهتری پیدا کرده و با یک برد و یک تساوی بعد از حضور خِمس، موفق شده با 19 امتیاز در رده هفتم جدول قرار بگیرد.

گل‌گهر در سه بازی اخیر مقابل ذوب‌آهن، فولاد و هوادار به برتری رسیده و با یک بازی کمتر و با کسب 24 امتیاز در رده چهارم قرار دارد. این تیم در صورت شکست دادن پرسپولیس می‌تواند با یک بازی کمتر به صدر جدول برود. در آن سو پرسپولیس بعد از دو تساوی مقابل استقلال و پیکان، بیش از هر زمان دیگری برای از دست دادن صدر جدول احساس خطر می‌کند و برای حفظ قطعی این جایگاه نیاز به 3 امتیاز دارد. پرسپولیس در صورت عدم پیروزی سپاهان مقابل پیکان، با یک امتیاز از گل‌گهر نیز کارش برای برگشت به صدر جدول راه خواهد افتاد.

مس کرمان – ملوان بندر انزلی، ساعت 14، ورزشگاه شهید باهنر کرمان
پیکان تهران – سپاهان اصفهان، ساعت 14، ورزشگاه انقلاب کرج
نساجی مازندران – تراکتور تبریز، ساعت 15، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
گل‌گهر سیرجان – پرسپولیس، ساعت 16، ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان.

پیکان سپاهان

مس کرمان ملوان

ذوب‌آهن اصفهان 2 – صنعت نفت آبادان 2
استقلال صفر – مس رفسنجان صفر
نفت مسجدسلیمان صفر- آلومینیوم اراک یک
فولاد خوزستان صفر – هوادار تهران صفر

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2828995

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال امروز (شنبه) با 4 دیدار در شهر‌های کرمان، تهران، قائمشهر و سیرجان به پایان می‌رسد که در مهمترین بازی‌ تیم‌‌های گل‌گهر و پرسپولیس رقابت سختی برای تصاحب صدر جدول خواهند داشت. در دیگر دیدار حساس امروز سپاهان، یکی دیگر از تیم‌های مدعی کسب جایگاه صدرنشینی باید با پیکانی دیدار کند که هفته پیش پرسپولیس را متوقف کرده است.

به گزارش تسنیم برنامه روز دوم مسابقات هفته چهاردهم به شرح زیر است:

گل‌گهر پرسپولیس