تراکتور در سال 1401؛ یک سالِ تلخ و شیرین با نکات مثبت و منفی فراوان- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تراکتور سال 1401 را با فرار از سقوط آغاز و سپس در قامت در یک مدعی به پایان رساند. جایی که تیم محبوب تبریزی‌ها در فصل بیست‌و‌یکم با هدایت ارطغرول ساغلام ترکیه‌ای با قرار گرفتن در جایگاه سیزدهم کار خود را به پایان رساند، اما در آغاز فصل بیست‌و‌دوم و با آمدن قربان بردیف و سپس پاکو خمس اسپانیایی حداقل نسبت به سال قبل پیشرفت چشمگیری داشته است.

سال 1401 با 3 سرمربی
تراکتوری‌ها که در سال‌های اخیر به تغییر سرمربی در لیگ ایران شهرت یافته‌اند؛ برخلاف سال 1400 که شش سرمربی تغییر داده بودند، حداقل سال 1401 را با سه سرمربی پشت سر گذاشته‌اند. سرخپوشان تبریزی پس از جدایی ارطغرول ساغلام از این تیم در پایان فصل بیست‌و‌یکم، از قربان بردیف نام آشنا به‌عنوان سرمربی جدید خود  رونمایی کردند، اما عمر سرمربیگری این مربی بزرگ هم در تبریز بیشتر از نیم‌فصل طول نکشید تا پاکو خمس اسپانیایی به‌عنوان سومین سرمربی تراکتوری‌ها در سال 1401 معرفی شود.

امید به 1402 و برنامه بلندمدت با پاکو خمس
تراکتوری‌ها که در سالیان اخیر تمام فصل‌ها را با سرمربیان جدید آغاز کرده‌اند، به تازگی قرارداد پاکو خمس را به مدت چهار سال دیگر تمدید کردند تا نشان دهند قصد دارند فصل بیست‌و‌سوم را با همین مربی استارت بزنند. مربی اسپانیایی که در مقطعی به‌عنوان گزینه هدایت تیم ملی ایران نیز مطرح شده بود، برنامه‌ای بلندمدت در اختیار مدیران باشگاه تراکتور قرار داده است و باید دید آیا این بار سرخپوشان تبریزی فصل بعد را طبق وعده‌های خود با این مربی استارت خواهند زد یا اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی در انتظار تیم محبوب تبریزی‌ها خواهد بود.

 

تیم فوتبال تراکتور تبریز , قربان بردیف , پاکو خمس ,

ترک عادت تراکتوری‌ها با جذب خارجی‌های با کیفیت
تیم تراکتور از زمان حضور زنوزی به‌عنوان مالک، محفلی برای بازیکنان بی‌کیفیت خارجی بوده است. بازیکنانی که هر کدام هزینه‌های چند صد هزار دلاری روی دست باشگاه گذاشتند، اما ظاهراً عملکرد تراکتور در این زمینه از زمان حضور قربان بردیف در فصل بیست‌و‌دوم و سال 1401 تغییرات مثبتی داشته است، تغییراتی که منجر به حضور بازیکنانی مانند صفا هادی، ریکاردو آلوز و گوستاوو شده است تا سرخپوشان تبریزی یکی از فوتبال‌های چشم‌نواز ایران در سال‌ها 1401 را به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2871247

1401؛ سالی بدون جام برای تراکتوری‌ها
سرخپوشان تبریزی در سال 1401 هم در حسرت کسب جام باقی ماندند. آخرین قهرمانی این تیم در فوتبال ایران به سال 1399 و قهرمانی در جام حذفی بازمی‌گردد و پس از آن تیم پُرستاره زنوزی عملاً توفیق خاصی در لیگ و جام حذفی به دست نیاورده است. تراکتوری‌ها در سال 1401 و در فصل بیست‌ویکم لیگ برتر در جایگاه سیزدهم جدول قرار گرفتند و در جام حذفی جاری نیز با شکست مقابل استقلال از گردونه رقابت‌ها خارج شدند.

حضور موفق خمس به جای بردیف در تبریز
قربان بردیف که در ابتدای فصل بیست‌و‌یکم هدایت تراکتوری‌ها را بر عهده گرفته بود، خیلی زود و پس از پایان هفته یازدهم از جمع سرخپوشان تبریزی جدا شد تا به روسیه بازگردد، اتفاقی که باعث شد تا مسئولان باشگاه تراکتور به سراغ پاکو خمس اسپانیایی بروند و این مربی از تاریخ 17 آذر ماه رسماً هدایت سرخ‌های تبریزی را بر عهده گرفت.

ناامیدی از کسب جام در سال 1402
تراکتوری‌ها که سال 1401 را بدون جام پشت سر گذاشتند، امید چندانی به سال جاری هم نخواهند داشت. این تیم که با شکست مقابل استقلال از جام حذفی کنار رفته است، در لیگ برتر نیز اختلاف 13 امتیازی با تیم سپاهان صدرنشین دارد و به همین دلیل امید زیادی به کسب جام در این مسابقات نخواهد داشت.