تاوان ناکامی در جام جهانی؛ سقوط ایران به رده 24 رنکینگ فیفا/ تداوم صدرنشینی برزیل، آرژانتین دوم شد- اخبار فوتبال جهان – اخبار ورزشی تسنیم

تیم ملی فوتبال ایران , فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) ,

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2825258

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با پایان بازی‌های جام جهانی 2022، سایت فیفا آخرین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال در سال میلادی جاری را اعلام کرد که بر اساس آن تیم ملی ایران با 4 پله سقوط در جایگاه 24 جهان قرار گرفت. سقوط تیم کارلوس کی‌روش در پی ناکامی در جام جهانی قطر در رده‌بندی فیفا، این تیم را از صدر رده‌بندی تیم‌‌های آسیایی نیز پایین آورد و پس از ژاپن در رده دوم تیم‌های ملی قاره کهن قرار داد.

بدین ترتیب؛ در بین تیم‌های آسیایی ژاپن با 4 پله صعود به رده 20 رسید و صدر قاره کهن را از ایران گرفت. ایران با 4 پله سقوط در رده 24 جهان و 2 آسیا ایستاد. کره جنوبی با 3 پله صعود در رده 25 جهان و 3 آسیا جای گرفت. استرالیا با 11 پله صعود به رده 27 جهان و 4 آسیا رسید. عربستان هم با 2 پله صعود به رده 49 جهانی و 5 آسیا دست یافت. قطر میزبان جام جهانی 2022 هم با 10 پله سقوط در رده 60 جهان و 6 آسیا ایستاد.

همچنین در رده‌بندی کلی برزیل همچنان صدرنشین است، آرژانتین قهرمان جام جهانی 2022 با یک پله صعود در رده دوم قرار گرفت و فرانسه نایب قهرمان جام جهانی قطر هم با یک پله صعود در رتبه سوم ایستاد. تیم‌های بلژیک (دو پله سقوط)، انگلیس (بدون تغییر)، هلند (2 پله صعود)، کرواسی (5 پله صعود)، ایتالیا (2 پله سقوط)، پرتغال (بدون تغییر)، اسپانیا (3 پله سقوط) هم به ترتیب در رده‌های چهارم تا دهم ایستادند. مراکش شگفتی‌ساز جام بیست‌ودوم هم با 11 پله صعود به رده 11 رسید. سوئیس با 3 پله صعود دوازدهم، آمریکا یکی از حریفان ایران در جام جهانی با 3 پله صعود سیزدهم،  آلمان با 3 پله سقوط در رده چهاردهم و مکزیک نیز با 2 پله سقوط در رده پانزدهم قرار گرفتند.