بی غم: تیم ملی فوتسال به مربی تمرین دهنده خارجی نیاز دارد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2786233

بی‌غم با بیان اینکه مربی خارجی می‌تواند کلاس‌های مربیگری خوبی برای مربیان برگزار کند، به تسنیم گفت: برای ارزیابی نتایج باید ببینیم چه کاشته‌ایم و می‌خواهیم چه برداشت کنیم. شمسایی زمان کافی و دیدار دوستانه کافی نداشت که ما از او توقع خاصی داشته باشیم. سالار آقاپور یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بود که تا قبل از آمدن شمسایی تجربه ملی آنچنانی نداشت. او اولین حضور خود در فینال مسابقات آسیایی را تجربه می‌کرد.

حمید بی‌غم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: بیشتر از این از تیم ملی انتظار نمی‌رفت. نسل جدیدی برای تیم ملی از قبل پایه‌ریزی نشده بود و بازیکن جوانی در سطح بین‌المللی نداشتیم. جوان‌ترین بازیکن ما در این سطح، مسلم اولادقبادِ 26 ساله بود و هیچ بازیکن زیر 25 سالی که تجربه بین‌المللی داشته باشد، نداشتیم.

وی در مورد اینکه برخی کارشناسان اعتقاد دارند تیم ملی با استفاده از کارهای تکنیکی بازیکنان نتیجه گرفته است، خاطر نشان کرد: ژاپن هم همین شرایط را داشت. آنها توپ را بلند به سوی زمین ما می‌فرستادند و هنگامی که به اوت می‌رفت،‌ بازیکنان تکنیکی ما را کنترل می‌کردند که همین باعث شد تیم‌مان فلج شود. تیم ما متکی به تکنیک بازیکنان بود، اما زمانی برای ارائه تاکتیک نداشتیم. این ضعف‌ها باید برطرف شوند. ما نمی‌توانیم فقط بگوییم شانس نیاوردیم و باید ضعف‌ها را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه شمسایی کار دشواری پیش رو داشت، تصریح کرد: ما همیشه در مسائل زیرساختی و دیدارهای دوستانه مشکل داریم. ژاپن پیش از جام ملت‌های آسیا با برزیل بازی کرد، اما ایران بدون دیدار دوستانه داعیه قهرمانی داشت. بازیکنان ما برابر ژاپن از سیستم پنج‌نفره استفاده کردند که با اشتباه احمد عباسی، گل سوم را دریافت کردیم. اگر چند بازی دوستانه داشتیم، این اشتباهات در آن بازی‌ها رخ می‌داد و در چنین آوردگاهی با آن روبه‌رو نمی‌شدیم.

مربی فوتسال کشورمان با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای تیم ملی ایران بیان کرد: امیدوارم شمسایی برنامه مدونی برای تیم ملی آماده کند و کمیته فوتسال هم پشت او باشد. باید دیدارهای دوستانه بسیاری داشته باشیم تا این اشتباهات رخ ندهد. بزرگترین ضعف این گروه با حضور تمرین‌دهنده خارجی برطرف می‌شود. یک مربی خارجی، سطح تیم ملی و لیگ برتر را بالا می‌برد و تیم ملی به چنین کسی نیاز دارد.