بیانیه مس کرمان علیه داوری بازی با صنعت نفت؛ سرمان را بریدند- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2876620

پنالتی اعلام نشده برای مس کرمان و در مقابل گرفتن پنالتی مشابه همان صحنه برای نفت آبادان، مصداق واقعی بریدن سر یک تیم در حساس‌ترین بازی خود بود و حالا که پنج مسابقه در پیش رو باقی مانده است، این شائبه ایجاد می‌شود که آیا قرار است باز هم چنین فاجعه‌های بزرگی در زمین مسابقه رخ دهد تا جای تیم‌ها در پایان فصل در جدول مسابقات تغییر پیدا کند؟!!!».

در حالی که در تصاویر منتشرشده و نظرات کارشناسی داوری، اشتباه داور مسابقه کاملاً مشخص و واضح می‌باشد، حالا این سؤال مطرح می‌گردد که باشگاه مس کرمان این اجحاف بزرگ علیه خود، آنهم در حساس‌ترین بازی فصلش را دقیقاً از کجا می‌تواند جبران کند؟! چرا داور مسابقه در این بازی فوق‌العاده حساس باید تصمیماتی تأثیرگذار و دوگانه علیه دو تیم مس کرمان و نفت آبادان اتخاذ کند تا شاید در پایان فصل، با سرنوشت دو باشگاه بازی کرده باشد؟!

دقیقاً از قبل مسابقه این هشدار جدی داده شد که بازی مس کرمان و نفت آبادان حتی محل اشتباهات کوچک داوری نیز نمی‌باشد؛ چه رسد به اینکه داور بازی یک پنالتی واضح را برای مس کرمان تشخیص ندهد و در آخرین دقیقه بازی، همان صحنه را به ضرر مس کرمان پنالتی اعلام کند!!! و حالا آیا باز هم عذرخواهی کمیته داوران می‌تواند این اشتباه بزرگ را جبران کند؟! آیا مطابق آنچه که در هفته گذشته هم مشاهده کردیم، باز هم سلسله مراتب اشتباهات داوری علیه تیم‌های کرمانی و در رأس آنها مس کرمان باید ادامه داشته باشد؟!

اما با وجود این انتظار، داور مسابقه در بازی نفت آبادان و مس کرمان با اشتباهات خود عملاً در ثبت نتیجه مسابقه نقش ایفا کرد و وحید کاظمی داور این مسابقه در یک صحنه مشابه، دو تصمیم متفاوت برای دو تیم مس کرمان و نفت آبادان اتخاذ کرد تا زمینه ثبت نتیجه‌ای را فراهم کند که شکست مس کرمان را ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه مس کرمان درباره قضاوت سیدوحید کاظمی در دیدار شب گذشته (پنجشنبه) تیم فوتبال این باشگاه مقابل صنعت نفت آبادان، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«شرایط جدول به‌خوبی روشن می‌کرد که بازی مس کرمان و نفت آبادان یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل لیگ برتر در پایین جدول می‌باشد و با توجه به اینکه حساسیت رقابت‌ها در پایین جدول هیچ کمتر از بالای جدول ندارد، در بازی مس کرمان و نفت آبادان اشتباهات داوری باید در حداقل ممکن خود رخ دهد و داور مسابقه آنقدر بر قضاوت این بازی مسلط باشد که حتی اشتباهات کوچک نیز مرتکب نشود؛ چه رسد به اشتباهات بزرگ تأثیرگذار.

چرا داور مسابقه در این بازی فوق‌العاده حساس باید اشتباهی مرتکب شود که با تغییر نتیجه در یک بازی رودرروی دو تیم انتهای جدولی که می‌تواند سرنوشت دو تیم را در پایان فصل تغییر دهد که به قیمت چند صد میلیارد تومان هزینه‌کرد روی دست یک باشگاه منتهی شود؟!

چرا از همان ابتدای بازی ارکان برگزاری مسابقه – از ناظر بازی گرفته تا کمک داوران وی – رفتار و گفتار خود را به گونه‌ای تعریف کنند که از همان ابتدا این تصور به وجود بیاید که تا پایان بازی قرار است یک بلای بزرگ بر سر تیم مس کرمان در این بازی نازل شود که در نهایت همین اتفاق هم رخ داد…؟!