بیاتی‌نیا: وقتی فدراسیون فوتبال چند شقّه است، چگونه انتظار دارید تیم ملی یکپارچه باشد؟/ اسکوچیچ آدم سابق نمی‌شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

محسن بیاتی‌نیا درباره ابقای دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: اصلاً نباید کار به اینجا کشیده می‌شد که کمیته فنی یک نظر بدهد و در جلسه‌ای دیگر، تصمیم دیگری گرفته شود. وقتی اختیار را به سایرین بدهید، آنها تصمیم دلخواه خودشان را می‌گیرند. باید از همان ابتدا کار خودمان را انجام می‌دادیم و پس از صعود به جام جهانی، به سراغ حل مشکلات دیگر می‌رفتیم.

بیاتی‌نیا با انتقاد از رفتار اخیر تعدادی از ملی‌پوشان یادآور شد: این فدراسیون فوتبال است که باید تصمیم نهایی را بگیرد و به جز مدیران آن، هیچ‌کس اجازه ندارد درباره تیم ملی و فوتبال ایران صحبت کند. همه می‌توانند نظرات خود را بدهند، اما تصمیم نهایی بر عهده فدراسیون است. بازیکن نباید خودش را در این موارد دخالت بدهد، به ویژه بازیکنانی که در سطح بالای حرفه‌ای جهان بازی کرده‌اند و می‌دانند بسیاری از مسائل در اروپا طبقه‌بندی شده است.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران در پاسخ به این پرسش که چقدر به کسب نتایج مطلوب این تیم در جام جهانی 2022 قطر امیدوار است، عنوان کرد: من همیشه به بازیکنان تیم ملی امیدوار هستم و به نظرم آنها می‌توانند کارهای محیرالعقولی انجام بدهند. این موضوع به‌خاطر استعداد مردم ایران است و آن را بارها ثابت کرده‌ایم. مسئله دوم، اصول کار و فراهم کردن تدارک مناسب است که تاکنون تدارک خوبی نداشته‌ایم و امیدوارم این مشکل برطرف شود.

«این همه صحبت شد و رفت‌وآمد داشتیم؛ در نهایت هم به نقطه‌ای بازگشتیم که دو ماه قبل در آن بودیم!»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: دو ماه را از دست دادیم و اعصاب‌مان به‌هم ریخت! سرمربی تیم ملی را در موقعیتی آوردیم که می‌توانستیم بر او مسلط باشیم. اسکوچیچ زیاده‌خواهی نداشت و تیم ملی را به جام جهانی رساند، اما با اتفاقات اخیر دیگر آدم سابق نخواهد بود. نمی‌گویم او از این به بعد فرد بدی می‌شود، اما قطعاً کارهای خود را با احتیاط و دقت بیشتری انجام می‌دهد.

کارشناس فوتبال ایران راجع به تصمیم مناسب اسکوچیچ در این شرایط و اینکه آیا باید بازیکنانی را که تنش ایجاد کرده‌اند، تنبیه کرد یا خیر، خاطر نشان کرد: تذکر با تنبیه تفاوت زیادی دارد. وقتی یک بازیکن مرتکب اشتباهی می‌شود، باید به او تذکر دهیم و این بازیکن حق تکرار آن رفتار را ندارد. نباید تصمیمی بگیریم که اتفاق بزرگتری را رقم بزند.

وی در این مورد که فدراسیون فوتبال با متزلزل کردن جایگاه اسکوچیچ به انشقاق تیم ملی کمک کرد، اظهار داشت: اشتباه ما این بود که مدیران فدراسیون به جان هم افتادند؛ جایی که یک بزرگ کوچک می‌شود، هیچ‌کس بزرگ نخواهد شد. وقتی فدراسیون چند شقّه باشد، چگونه انتظار دارید تیم ملی یکپارچه باشد؟ مشکلات کوچک به وسیله مشکلات بزرگ ایجاد می‌شود و ابتدا باید به اصل موضوع بپردازیم. فدراسیون نباید درگیر اتفاقات فعلی باشد و مسائل تیم ملی، پس‌لرزه شرایط فدراسیون است.

 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2744704