بهترین کتابهای کودک و نوجوان دنیا معرفی کتابها و مجموعه داستانهای مناسب کودک و نوجوان

بهترین کتابهای کودک و نوجوان دنیا معرفی کتابها و مجموعه داستانهای مناسب کودک و نوجوان

کتاب «اسکندر و شاه چین» از نشر «قدیانی» در مورد اسکندر مقدونی است که علاقه زیادی به کشور گشایی دارد. کشور چین از لشکر بزرگ و قدرتمندی برخوردار است و پادشاه مهربانی دارد. فرمانروای کاردان چین صلح و دوستی را به جنگ ترجیح داده و با خرد و تدبیر اسکندر را به صلح و دوستی راضی می کند. این اثر بازآفرینی از یکی از قصه های جوامع الحکایات است که در شکلی جدید و با زبانی ساده و روان بازگو می شود. داستان درباره پادشاهی دانا و قدرتمند است که راضی به خرابی کشور و کشته شدن سربازانش نیست. این کتاب از تاثیرات زیبای صلح و چهره زشت جنگ می گوید که می تواند اطلاعات کودکتان را در این خصوص بالا ببرد.

دانلود کتاب دختر غازچران

به تصویر کشیدن این تفاوت ها جالب و یک کتاب خواندنی برای کودکان است. برای ساخت این کتاب از مواد چوبی با کیفیت و بادوام استفاده شده تا ماندگاری بالایی داشته باشد و بتوان به دفعات از آن استفاده کرد. طراحی کتاب مگنتی و وایت‌بردی به گونه‌ای است که می‌تواند یک ابزار یادگیری کارآمد برای کودک ۳ ساله شما باشد. همچنین از این کتاب می‌توان به عنوان یک تابلوی اعلانات استفاده کرد و به جایی که دوست دارید، آویزان کرد. در این مقاله لیستی از برترین کتاب های شعر کودک از شاعران بزرگ این حوزه ارائه شده است برای مشاهده‌ی این کتاب ها و آشنایی بیشتر با کتاب های شعر کودک می توانید به سایت کتابانه مراجعه نمایید.

  • بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از خرید کتاب برای کودک ۳ ساله خود حتما تحقیقات لازم را در این مورد انجام دهید تا بتوانید بهترین گزینه‌ها را برای او انتخاب کنید.
  • «نگین احتسابیان» تصویرگر کتاب، یکی از تصویرگران جوان و پر سابقه است که علاوه بر تصویرگری کتاب‌های کودکان در زمینه کار مطبوعاتی و ساخت انیمیشن نیز تجربه دارد.
  • در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم 12 کتاب آموزنده برای کودکان و مناسب سن 10 سال را معرفی کنیم.
  • کتاب های زیبا می توانند ، کودکان شما را علاقه مند به خواندن و مطالعه کنند .
  • این کتاب که در سال ۲۰۱۹ نامزد جایزه گودریدز بود و در فهرست بهترین کتابهای نیویورک تایمز نیز قرار دارد،، مناسب گروه سنی ب می‌باشد.
  • آن‌چه در این بین اتفاق می‌افتد همان چیزی است که باید با خواندن کتاب به آن پی برد.

حتی در مدرسه ، کودک گاهی با زورگویی دسته جمعی دانش آموز دیگری یا که، با کودک معلول یا مهاجر است روبرو می شود و آنچه را که در زندگی روزمره در اخبار می بینیم تجربه می کند. پیام اصلی کتاب این است که انسان ها با ملیت و جنسیت و ظاهر و فرهنگ های متفاوت، باعث تفاوت در چهره ی جهان شده اند و همین گوناگونی است که جهان را زیبا کرده است! این کتاب زیبا می تواند نکات مهمی را در خصوص هم زیستی در کنار قوم ها و نژادهای دیگر آموزش داده و اطلاعات فرزندتان را در این خصوص افزایش دهد. کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت “ناشناس” استفاده نمائید. از عناوین این مجموعه 12 جلدی می‌توان به «پرنده رو درخته می می نی شده شلخته»، «درخت و برگ و ریشه می می نی پیدا می‌شه»، «می می نی تولد و مهمونی» و «می می نی حالا تمیزترینی» اشاره کرد.

شخصیت اصلی داستان دختری 11 ساله به نام دلفین است که به همراه دو خواهر کوچکترش برای دیدن مادرش به کالیفرنیا می رود که پس از تولد دختر سومش آنها را ترک کرد. در این سفر آنها با مبارزات پلنگ سیاه آشنا شدند و مادرشان را بیشتر شناختند. جنگی که بالاخره نجاتم داد ، در واقع جلد دوم رمان درباره دختری 9 ساله به نام آدا است. دختری که پاهایش نامناسب است و مادرش نگران بیرون بردن او از فراکتاب خانه است. بنابراین وقتی برادر کوچکترش جیمی برای فرار از جنگ با کشتی از لندن اعزام شد ، آدا و برادرش وحشی شدند. با کتاب مگنتی، کودک شما مهارت‌های عملی مختلف را می‌آموزد، می‌تواند حرکات ظریف را با انگشتان خود تمرین کند و مهارت‌های همکاری را یاد بگیرد.

بهترین روش شستن شورت زنانه

هر ساله کتاب های زیادی برای تمام سنین و برای تمام سلایق مختلف تالیف و چاپ می شوند. کتاب کودکان نیز یکی از انواع مختلف کتاب ها می باشد که در جهان به فروش می رسد. پدر و مادر های زیادی هستند که کتاب های کودک را برای بچه هایشان می خرند و کودکانشان را از همان سال های اول به کتاب خوانی عادت می دهند. اگر شما هم دنبال کتابی مناسب برای کودکتان هستید، این مقاله را تا آخر بخوانید. در این مقاله راهنمایی هایی برای خرید بهترین کتاب برای کودکان آورده شده است.

این داستان اولیویا است که به همراه خواهر بزرگترش سوکی و برادر کوچکترش کلیف در انگلیس زندگی می کند. پدر اولیویا در جریان جنگ توسط آلمانی ها کشته شد ، بنابراین مادر او کمی افسرده است و کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. اما داستان به این‌جا ختم نمی‌شود؛ مردم هر روز چیز تازه‌ای به این شایعه اضافه می‌کنند و گم شدن هر وسیله‌ای را به یچک نسبت می‌دهند. سرانجام اهالی روستا یچک را پیش قاضی می‌برند؛ اما آیا اهالی روستا مدرکی برای این ادعایشان دارند؟ کتاب «شایعه مثل پر همه جا پخش می شود» اهمیت احترام به دیگران را مطرح می‌کند. حتما این کتاب زیبا را برای کودک خود تهیه کنید تا اهمیت احترام گذاشتن به دیگران و پرهیز از شایعه پراکنی را به او بیاموزید.

دایناسور حافظ محیط زیست کتابی برای کودکان 10 ساله