برگزاری یک دیدار هفته اول لیگ برتر با حضور بانوان- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2935482

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل مهدی درباره تعویق یک هفته‌ای مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: با توجه به تعطیلی که از سوی دولت اعلام شد و البته آماده نبودن زیرساخت‌ها برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها تصمیم گرفتیم لیگ را با تأخیر آغاز کنیم تا شرایط حضور بانوان در ورزشگاه‌ها محقق شود.

مهدی در این باره که چرا در برنامه جدید اعلام شده بازی‌ها در روز جمعه برگزار نمی‌شود، اظهار داشت: این موضوع را در برنامه قبلی رعایت کردیم و برنامه رو طوری اعلام کردیم که هم در روز جمعه مسابقات برگزار شود و هم اینکه فشار زیادی به بازیکنان وارد نشود، اما تعویق یک هفته‌ای رقابت‌ها، مشخص شدن حریفان تیم امید در بازی‌های آسیایی و اینکه این تیم دو روز زودتر به اردو خواهد رفت و بازی‌ تراکتور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا سبب شد برخلاف میل باطنی این اتفاق رخ دهد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که آیا این زیرساخت‌ها یک هفته‌ای آماده می‌شود، گفت: در حال آماده سازی یک شهر هستیم و ان‌شاءالله شرایط را فراهم کنند تا در بازی گل‌گهر و فولاد در هفته اول (چهارشنبه 19 مرداد) شاهد حضور بانوان در ورزشگاه شهر سیرجان باشیم. بعد از آن به تدریج به سمتی خواهیم رفت که بانوان در تمام مسابقات در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه این تصمیم ارتباطی به درخواست باشگاه‌ها نداشت، عنوان کرد: نامه‌ای که از فیفا برای حضور بانوان داشتیم خوشایند نبود و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود.