برنامه استقلالی ها برای عبور از پرسپولیس با زدن پُلِ مسی/ جدال نفتی ها با صنعتی ها با انگیزه فرار از قعر- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

نفت مسجدسلیمان – آلومینیوم اراک
تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، قعرنشین حال حاضر لیگ بیست‌ودوم است، تیمی که با دریافت 33 گل شرایط بحرانی را پشت سر می‌گذارد و در آخرین بازی‌اش نیز هفته گذشته در اصفهان از سپاهان چهار گل خورد. ابراهیم اشکش که به تازگی جانشین رضا مهاجری شده است پس از این بازی سه بازیکن تیمش را کنار گذاشت و معتقد بود برخی از بازیکنان نفت را برای لیگ دسته دوم هم انتخاب نمی‌کرد. سرمربی جدید نفتی‌ها برای ادامه کار و بقای تیمش در لیگ برتر کار سختی دارد و باید به سرعت شرایط روحی و روانی بازیکنان خود را افزایش دهد. امروز مقابل نفت مسجدسلیمان، آلومینیومی قرار دارد که هر چقدر کم گل خورده، در مقابل در گلزنی هم بسیار ضعیف کار کرده است. دیدار هفته گذشته شاگردان رحمتی مقابل گل‌گهر به دلیل بارش شدید برف لغو شد و آنها در این هفته در آب و هوایی برفی تمرین کردند و امروز باید در مسجدسلیمان و شرایطی متفاوت با اراک به مصاف نفت بروند.

استقلالمس رفسنجان
شاگردان ساپینتو در این هفته در حالی به مصاف مس رفسنجان می‌روند که محمد محبی، سعید مهری و صالح حردانی به دلیل محرومیت و آرش رضاوند، عارف غلامی و ابوالفضل جلالی هم را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت، البته دست سرمربی پرتغالی برای انتخاب نفرات اصلی‌اش باز است و مشکلی از این بابت ندارد. آبی‌پوشان در صورت کسب سه امتیاز خانگی می‌توانند به‌صورت موقت از پرسپولیس عبور کنند و به صدر جدول برسند، هرچند که باید از سدِ مسی شاگردان محمد ربیعی بگذرند. مس رفسنجان تا اینجای لیگ کمترین گل خورده را داشته است و استقلال قطعاً کار سختی برای پیروزی در ورزشگاه آزادی خواهد داشت. از سوی دیگر هم شاگردان محمد ربیعی در دو فصل گذشته که به لیگ برتر صعود کرده‌اند هرگز نتوانستند استقلال را شکست دهند و تنها یک تساوی خانگی مقابل آبی‌پوشان به دست آورده و در سایر بازی‌ها نتیجه را واگذار کردند. مسی‌ها در 13 هفته گذشته تنها هفت بار موفق شدند که گلزنی کنند و 9 بار مساوی کرده‌اند که از این لحاظ هم رکورددار به حساب می‌آیند و به احتمال فراوان مقابل استقلال هم ابتدا برای کسب حداقل امتیاز بازی خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز نخست از هفته چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (جمعه) با انجام چهار دیدار آغاز می‌شود که در مهمترین دیدارها استقلال در تهران میزبان مس رفسنجان خواهد بود و تیم‌های نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان دو تیمی که در قعر جدول قرار دارند به ترتیب به مصاف آلومینیوم اراک و ذوب‌آهن اصفهان خواهند رفت. 

برنامه هفته چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

 

فولاد خوزستان هوادار تهران
فولادی‌ها علی‌رغم هزینه‌های بالایی که در این فصل داشته‌اند تا این هفته نتوانستند نتایج خوبی بگیرند و با 16 امتیاز در رتبه دهم جدول قرار گرفتند. شاید به گفته نکونام یکی از دلایل عدم موفقیت فولاد مصدومیت بیش‌ از حد بازیکنانش بوده باشد، اما این تیم هفته گذشته در خانه نتوانست مقابل تیم 10 نفره ذوب‌آهن به پیروزی برسد تا مشخص شود مشکلات فولاد بیش از مصدومیت بازیکنانش است. هوادار هم با ساکت الهامی شرایط خیلی بهتری نسبت به فولاد ندارد و با 13 امتیاز یک رتبه پایین‌تر از شاگردان نکونام در جدول قرار دارد. هوادار در دو بازی گذشته خود مقابل گل‌گهر و نساجی، زننده گل اول بازی بود، اما شاگردان ساکت الهامی نتوانستند برتری‌شان را حفظ کنند و در سیرجان مقابل شاگردان قلعه‌نویی شکست خوردند و مقابل نساجی هم امتیازات را تقسیم کردند. فولاد با توجه به میزبانی‌اش در اهواز و شرایط حاکم بر جدول شانس بیشتری برای کسب چهارمین پیروزی فصل خود دارد، البته اینها تا پیش از سوت آغاز بازی است و در جریان مسابقه شاید اتفاقات دیگری رقم بخورد.

جمعه – 9 دی 1401
ذوب‌آهن اصفهان – صنعت نفت آبادان، ساعت 14، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
استقلال – مس رفسنجان، ساعت 15، ورزشگاه آزادی تهران
نفت مسجدسلیمان – آلومینیوم اراک، ساعت 15، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
فولاد خوزستان – هوادار تهران، ساعت 17، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
شنبه – 10 دی 1401
مس کرمان – ملوان بندر انزلی، ساعت 14، ورزشگاه شهید باهنر کرمان
پیکان تهران – سپاهان اصفهان، ساعت 14، ورزشگاه انقلاب کرج
نساجی مازندران – تراکتور تبریز، ساعت 15، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
گل‌گهر سیرجان – پرسپولیس، ساعت 16، ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2828386

ذوب‌آهن اصفهانصنعت نفت آبادان
تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از تعطیلی لیگ در دو بازی گذشته خود چهار امتیاز کسب کرده است. این تیم هفته گذشته هم در حالی در اهواز مقابل فولاد متوقف شد که 70 دقیقه مقابل شاگردان نکونام 10 نفره بازی کرد. شاگردان تارتار سه هفته پیاپی بدون شکست را پشت سر گذاشتند و قطعاً مقابل صنعت نفت هم می‌خواهند به روند صعودی‌شان ادامه دهند. صنعت نفت هم پس از آوردن تاوارس برزیلی، توانسته در دو بازی گذشته یک برد مقابل نساجی در قائمشهر کسب کند و در دیداری خانگی مغلوب استقلال شده است. زردپوشان آبادانی که با قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم جدول لیگ برتر در خطر سقوط قرار دارند با کادر فنی جدید‌شان دنبال جدایی از قعر جدول هستند و اگر بتوانند مثل بازی قبل خارج از خانه‌شان موفق ظاهر شوند و ذوب‌آهن را در اصفهان شکست دهند، صعود دو پله‌ای در جدول خواهند داشت.