بدرقه تیم ملی ایران مقابل حریفی نه چندان دشوار/ فرصت طلایی ملی پوشان داخلی در شام آخر- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

به این ترتیب می‌توان گفت ملی‌پوشان شاغل در لیگ‌های ایران و قطر، فرصت خوبی در اختیار دارند تا خودشان را به کارلوس کی‌روش ثابت کنند و جایگاهی در جمع 11 بازیکن تیم ملی در قطر به دست بیاورند. بازیکنانی از تیم فوتبال جوانان هم در اردوی تیم ملی شرکت می‌کنند و در صورت درخشش برابر نیکاراگوئه، جای پای خود را در تیم ملی پس از جام جهانی قطر سفت و محکم خواهند کرد.

تیم ملی ایران در سال‌های گذشته مقابل نیکاراگوئه به میدان نرفته است و دیدار امشب، اولین تقابل این دو تیم در تاریخ محسوب می‌شود. لژیونرهای اروپایی ایران مانند مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد و صادق محرمی در تیم‌های باشگاهی خود بازی می‌کنند و مقابل نیکاراگوئه غایب هستند. احمد نوراللهی و سردار آزمون هم کارهای درمان‌شان را انجام می‌دهند تا خود را به جام جهانی برسانند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2801556

نیکاراگوئه در گروه E دور مقدماتی جام جهانی 2022 در منطقه کونکاکاف، پایین‌تر از هائیتی قرار گرفت و از صعود به مرحله نهایی انتخابی بازماند. تیم ملی این کشور تاکنون طعم حضور در جام جهانی را نچشیده و تنها در پنج دوره مسابقات قهرمانی کونکاکاف شرکت کرده که بردی در این رقابت‌ها به دست نیاورده است.

دیدار بعدی تیم ملی ایران در راه آماده‌سازی برای شرکت در جام جهانی 2022 قطر،‌ روز 25 آبان در دوحه برگزار می‌شود که شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل تونس صف‌آرایی می‌کنند. این مسابقه با حضور همه بازیکنان ایران در جام جهانی خواهد بود و می‌توان دیدار با نیکاراگوئه را آخرین تلاش‌های ملی‌پوشان شاغل در لیگ برتر ایران برای قطعی کردن سفرشان به قطر دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 19:30 امروز (پنجشنبه) در چارچوب دیداری دوستانه،‌ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف تیم ملی نیکاراگوئه می‌رود که آخرین بازی شاگردان کی‌روش در خاک کشورمان پیش از آغاز جام جهانی خواهد بود.

این سومین مسابقه یوزهای ایرانی پس از بازگشت کارلوس کی‌روش به شمار می‌رود. نیکاراگوئه اکنون در جایگاه شانزدهم تیم‌های منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی و مرکزی) و 142 رده‌بندی فیفا قرار دارد و تاکنون رتبه‌ای بهتر از رده 92 جهان به دست نیاورده است. مارکو آنتونیو فیگرا سرمربی شیلیایی نیکاراگوئه تاکنون افتخار قابل توجهی کسب نکرده و نایب قهرمانی لیگ برتر کشورش (شیلی) را می‌توان مهمترین دستاورد وی در جامه مربیگری دانست.