اقبالی: لیگ ایران مثل مرده متحرک است- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مسعود اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره کیفیت مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: لیگ برتر ایران شبیه یک مرده متحرک است. مسابقاتی که تماشاگر نداشته باشد مثل بازی فوتبال در محلات است و ارزش و اعتبار زیادی ندارد. وقتی تماشاگر نباشد بازیکنان هم انگیزه ندارند و از طرفی وقتی جلوی ورود هواداران به ورزشگاه گرفته می‌شود رفته رفته علاقه آنها نسبت به فوتبال کمتر می‌شود. آنها می‌خواهند به ورزشگاه بیایند تا بازی‌های تیم‌های محبوب‌شان را نگاه کنند. به نوعی باید گفت که تماشاگر پدر فوتبال است ولی در حال حاضر فرزند از پدر جدا شده است.

وی ادامه داد: شما می‌بینید که یک تعداد مربی در یک چرخه جابه‌جا می‌شوند و وقتی فوتبال ایران را با اروپا قیاس می‌کنم طبیعتاً باید تلویزیون را خاموش کنم چرا که یک مشت گلادیاتور به جان هم می‌افتند و در زمین مسابقه فقط یکدیگر را می‌زنند. هیچ اصولی در فوتبال ایران چه در حمله و یا دفاع نمی‌بینید و این شرایط به هیچ عنوان درست نیست.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2789902

اقبالی در پاسخ به این پرسش که «امسال کدام تیم‌ها برای قهرمانی شانس دارند؟» گفت: هر تیمی که امکانات سخت‌افزاری، پول و بازیکن داشته باشد برای قهرمانی شانس دارد که می‌توان به پرسپولیس، استقلال و سپاهان اشاره کرد. پرسپولیس و استقلال تیم‌هایی هستند که از طریق دولت حمایت می‌شوند و تیم‌هایی مثل گل‌گهر یا سپاهان ثروت عظیمی دارند که پشتوانه خوبی برای آنها محسوب می‌شود. همانطور که گفتم فوتبال ما کیفیت ندارد و شما می‌بینید که یک بازیکن 18 ساله که حتی نمی‌تواند یک پاس 10 متر بدهد 3 میلیارد پول می‌گیرد. بازیکنان دیگر 20 میلیارد دریافت می‌کنند یا برخی از مربیان 40 میلیارد پول می‌گیرند.