استقلال – پرسپولیس؛ در هوای آلوده، تمیز باشید!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

از بین استقلالِ 22 امتیازی و پرسپولیس 24 امتیازی؛ به هر حال یک تیم جای گل‌گهر را در پایان این بازی در صدر جدول خواهد گرفت و باید دید در پایان هفته دوازدهم، صدر جدول بازهم به رنگ سرخ خواهد درآمد یا آبی‌های جای تیمِ قلعه‌نویی را خواهند گرفت.

ذوب‌آهن اصفهان یک – آلومینیوم اراک صفر

اولین دوئل ساپینتو با گل‌محمدی در ورزشگاهی که باز هم خالی است. استقلال و پرسپولیس دو رقیب همیشگی حالا شانه به شانه هم در جدول برای صدرنشینی در لیگ می‌جنگند؛ اتفاقی که می‌تواند بر حساسیت‌های همیشگی این بازی اضافه کند اما غیبت تماشاگران، نقطه تاریکی در دربی 99 خواهد بود.

برنامه دو دیدار پایانی هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

ملوان بندر انزلی صفر – سپاهان اصفهان صفر

گل‌گهر سیرجان 2 – هوادار تهران یک

در زیر نگاهی به دو دیدار پایانی هفته دوازدهم لیگ برتر می‌اندازیم:

مس کرمان صفر – مس رفسنجان 2

نتایج  شش دیدار روز نخست هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

تیم‌های یازدهم و دهم جدول رده‌بندی لیگ برتر در شروع مجدد لیگ برتر در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که تراکتوری‌ها بازهم شاهد حضور یک مربی جدید روی نیمکت خود هستند. با جدایی قربان بردیف، حالا پاکو خمس اسپانیایی هدایت سرخپوشان تبریزی را بر عهده خواهد داشت و در اولین گام باید در تهران به مصاف تیم جوانِ پیکان برود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، از روز گذشته (دوشنبه) و یک روز پس از اتمام جام جهانی 2022 قطر با انجام شش دیدار آغاز شد. در روز دوم؛ حساس‌ترین دیدار نیم‌فصل اول لیگ برتر بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و تراکتور با سرمربی جدید خود به مصاف پیکان می‌رود.

تراکتوری‌ها در تعطیلی 52 روزه لیگ برتر اردوی چند روزه‌ای را در ترکیه پشت سر گذاشتند اما پیکانی‌ها در این مدت تنها به انجام برنامه‌های تمرینی در خانه بسنده کرده‌اند. سرخپوشان تبریزی که با 15 امتیاز در جایگاه دهم جدول قرار دارند، کاوه رضایی را به دلیل مصدومیت در این بازی در اختیار نخواهند داشت.

نفت مسجدسلیمان یک – فولاد خوزستان 4

* پیکان تراکتور

تیم‌های استقلال و پرسپولیس پیش از این در 98 دیدار به مصاف هم رفته‌اند که سهم آبی‌ها 26 برد و سهم سرخپوشان 25 پیروزی بوده است. همچنین 47 مسابقه این دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2823984

* استقلال پرسپولیس

* پیکان – تراکتور تبریز، ساعت 15
داور: سیدرضا مهدوی
کمک‌ها: امیررضا آشورماهانی، محمدصالح عرب آبادی و رضا مرادی
ناظر:اسماعیل صفیری

سفر غیر منتظره و عجیب لوکادیا به کشورش و مصدومیت بد موقع دیاباته حسابی دست گل‌محمدی را در خط حمله خالی کرده است. اتفاقی که سرمربی پرسپولیسی‌ها را مجبور کرده بار دیگر به یکی از دو گزینه مهدی عبدی یا حامد پاکدل رو بیاورد. در آن طرف نیز غیبت احتمالی ابوالفضل جلالی و عارف غلامی به دلیل مصدومیت، کار ساپینتو را در خط دفاع سخت خواهد کرد. هر چند ساپینتو در نشست خبری اعلام کرده است تکلیف این دو بازیکن به طور کامل مشخص نیست.

در روزهای آلوده شهر تهران که نفس کشیدن برای همه سخت شده، تنها چند روز پس از نمایش‌‌های خیره کننده تیم‌های دنیا در قطر و چند هفته پس از شکست‌های تلخ تیم ملی در همان رقابت‌ها؛ شاید فقط دیدن دربی بتواند انگیزه‌ای برای فوتبالدوستان ایرانی برای نشستن پای فوتبالِ داخلی ایجاد کند. البته نه از آن دربی‌ها صفر – صفر و کم رمق سالیان اخیر؛ بلکه حداقل نمایشی در حد نام استقلال و پرسپولیس و با ارائه فوتبالی تماشایی و بازی تمیز.

نساجی مازندران صفر – صنعت نفت آبادان 2

* استقلال – پرسپولیس، ساعت 17:30
داور: محمدحسین زاهدی‌فرد
کمک‌ها: سعید قاسمی، محمدجواد مداح و علی‌اصغر مومنی
داور ذخیره: حسن انتظاری
ناظر: رضا سخندان