استعفای مسئول برگزاری لیگ یک/ تکلیف نامعلوم انتقال 1+4 تیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2940844

مسئول برگزاری لیگ یک پیرامون اهتمام مسئولان برای برخورد با تیم‌هایی که از حضور در مسابقات خودداری می‌کنند، گفت: بحث کسر امتیاز طبق قولی که کمیته انضباطی و کمیته استیناف دارند تیم‌هایی که سلامت لیگ را زیر سوال ببرند، بحث کسر امتیاز همچنان برای آنها انجام خواهد شد. تیم‌هایی لیگ یکی که در جام حذفی  شرکت نکردند، شامل محرومیت عدم حضور از مسابقات فصل بعد جام حذفی  و جریمه نقدی می‌شوند. خیبر خرم آباد یکی از این تیم‌ها بود.

وی  پیرامون تعداد باشگاه‌هایی که مجوز حرفه‌ای ملی در لیگ یک دریافت کردند، گفت:  دو باشگاه سایپا و ون پارس مجوز ملی گرفتند؛ البته باشگاه ون پارس به استان دیگر منتقل شده است.

 وی در پاسخ به این سوال که همانند لیگ برتر ممنوعیت انتقال امتیاز برای لیگ یک وجود ندارد، افزود: متاسفانه در لیگ یک محدودیت انتقال امتیاز وجود ندارد. یکسری شرایط قانونی(موافقت اداره کل ورزش و جوانان استان‌های مبدا و مقصد همچنین هیئت‌های فوتبال استان‌ها) و موارد حقوقی مربوطه است که اگر انجام شود، امکان انتقال امتیاز فراهم می‌شود.

شفیعی درباره شرایط ورزشگاه‌های میزبان لیگ یک عنوان کرد: ما سال‌های گذشته شاهد برگزاری مسابقات یک تیم در ورزشگاه‌های مختلف و متفاوت بودیم. در حال حاضر هم خوشه طلایی ساوه همان مشکل را دارد البته به سمت برگزاری مسابقه یا انتقال آن در اردبیل می‌روند. اما فکر می‌کنم از نظر بحث ورزشگاه میزبان، شرایط بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم. یک اتفاق در بحث ورزشگاه ها رصد و ممیزه ای ویژه داشته باشیم که وضعیت بهتر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهرداد شفیعی مسئول برگزاری مسابقات لیگ یک بعد از برگزاری مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها و اعلام تقویم برگزاری مسابقات، اظهار داشت: مسابقات لیگ یک با حضور 18 تیم برگزار می‌شود تا این لحظه که خدمت شما هستم، 4 تا 5 تیم تکلیف‌ انتقال‌شان به طور قطعی اعلام نشده است. 4 تیم به علاوه خوشه طلایی هنوز تکلیف نهایی‌شان مثل فصل گذشته مشخص نشده، امیدواریم تا شروع رقابت‌ها این اتفاق بیفتد. البته وقتی که می‌خواستیم وارد مراسم قرعه‌کشی  شویم،  طبق تماسی که از هیئت فوتبال اصفهان داشتیم،بحث انتقال ون پارس اصفهان قطعی شده است اما منتظر وصول مطالبات مرتبط هستند. 

شفیعی در پایان گفت: من از سال 1380 مسئولیت برگزاری لیگ سه، دو و لیگ یک فوتبال کشور را به عهده داشته‌ام. با توجه به مسائل شخصی که داشتم امکان ادامه همکاری به عنوان مسئول لیگ یک را از این فصل ندارم و این موضوع را منتقل کردم. تشکر ویژه‌ای از کلیه باشگاه‌ها دارم. از مسئولیتم استفعا می‌دهم و سازمان لیگ نفر جایگزین را انتخاب خواهد کرد. از کشوری، قنبرزاده و سهیل  مهدی به جهت موافقت با این درخواست تشکر می‌کنم. همان‌طور که قول دادم در کمیته مسابقات در کنار بقیه عزیزان هستم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ یک،درباره شرایط رصد و صحت‌سنجی قانون سقف قرارداد برای تیم‌های لیگ یک، تصریح کرد: با توجه به اینکه بحث سقف قرارداد، بحث نقل و انتقالاتی است دوستان در کمیته نقل و انتقالات به‌روز‌تر هستند اما آنچه که بنده می‌دانم همه قراردادها تحویل نشده است. با همان فرمول لیگ برتر، در لیگ یک هم سقف قرارداد انجام و رصد خواهد شد. چند تیم با توجه به بالا بودن احتمال مصدومیت تیم‌های لیگ یکی چند درخواست افزایش سهمیه را مطرح کردند.