ابوالفضلی: امیدوارم یک آسیایی فینالیست جام جهانی شود/ منصوری: برنامه های AFC کمک بزرگی به ما کرد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2801986

کمک داور فوتبال ایران توصیه‌اش به داوران جوان را اینطور بیان کرد: من به داوران جوان توصیه می‌کنم که با جدیت تمرین کنند، سختکوش باشند و ذهن‌شان را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده آماده کنند. در درجه اول امیدوارم که یک تیم آسیایی به فینال جام جهانی صعود کند. با این حال اگر این مسئله محقق نشد، امیدوارم که یک داور آسیایی در این مسابقه قضاوت کند.

محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری دو کمک داور فوتبال ایران هستند که در قطر، در تیم داوری علیرضا فغانی حضور خواهند داشت. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گفت‌وگویی با این دو داور کشورمان انجام داده است که در زیر می‌آید.

وی در مورد آماده‌سازی خود برای شرکت در جام بیست‌ودوم تصریح کرد: مهمترین نکته این است که آمادگی خودم را حفظ کنم. در عین حال باید انرژی‌ام را بالا نگه دارم و مثبت‌نگر باشم. خانواده‌ام بهترین شرایط را برای آماده‌سازی مناسب من فراهم می‌کنند تا جام جهانی موفقی داشته باشم.

ابوالفضلی درباره حضورش در جام جهانی قطر اظهار داشت: زمانی که داوری را آغاز کردم، بزرگترین رؤیای من این بود که در جام جهانی قضاوت کنم و حضور در میان کمک داوران جام جهانی 2022،‌ خوشحال‌کننده‌ترین اتفاق ممکن بود، چون من در رسیدن به هدفم موفق بودم.

محمدرضا منصوری هم درباره آماده‌سازی داوران آسیایی برای حضور در جام جهانی گفت: AFC دوره‌ها و برنامه‌های زیادی تدارک دیده و تعهد برای بهره‌گیری از بهترین امکانات برای رسیدن به بهترین مهارت‌ها، دلیل موفقیت گروهی ماست. برنامه‌های AFC کمک بسیار بزرگی به ما کرده است؛ به‌خصوص از طریق فرصتی که در مسابقات پُرفشار و سطح بالا به ما داد. در طول تورنمنت‌ها، کلاس‌هایی بین بازی‌ها برگزار می‌شود و این مدت، بهترین لحظه برای یادگیری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جام جهانی 2022 قطر علاوه بر حضور شش تیم آسیایی در این رقابت‌ها که به نوعی یک رکورد محسوب می‌شود، 19 داور از قاره کهن نیز حضور دارند که اینهم رکوردی جدید به حساب می‌آید.