ابراهیمی: بازیکن خارجی نیمکت نشین به درد پرسپولیس نمی خورد/ ورزشکار حرفه ای هزینه حرفه ای هم دارد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی ادامه داد: بعد از اینکه قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی شد به او گفتم کار بسیار مشکلی برای قهرمانی در آسیا دارد. من به موضوع کمبود معرفی استعدادهای جدید هم اشاره کردم. او گفت «می‌دانم کار سخت است، اما مسئولیت قبول کردم و تلاشم را انجام می‌دهم». به هر حال باید قبول کنیم که 45 سال از آخرین قهرمانی ما در جام ملت‌های آسیا می‌گذرد. مطمئن باشید این مشکل کمبود تربیت بازیکنان جوان روی تیم تأثیر می‌گذارد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه پرسپولیس در ماه‌های اخیر با او ارتباطی داشته است، تصریح کرد: به هیچ وجه. چه در قالب میزگرد و چه در قالب تماس تلفنی که فقط احوال ما را بپرسند، هیچ ارتباطی نداشتیم! البته شنیدم که امثال آقای پروین و خوردبین با باشگاه ارتباط دارند، اما برای بنده هیچ اتفاقی نیفتاده است. 12 سال در تیم ملی و پنج سال در پرسپولیس عمرم را صرف کردم، اما دریغ از یک تماس توسط باشگاه پرسپولیس. شاید باشگاه از نظر تجربی خودش را بی‌نیاز به نظرات ما می‌داند، حداقل حال ما را که برای پرسپولیس زحمت کشیدیم، بپرسید. ما در این تیم جام آوردیم و موفق بودیم، اما به هیچ وجه کسی حالی از ما نمی‌پرسد.

ابراهیمی درباره قانون سقف قرارداد در فوتبال ایران و جذب بازیکنان مطرح جهان توسط رقبای عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: ورزش می‌تواند نشاط اجتماعی را افزایش دهد و باعث بالا رفتن پرچم ایران در مسابقات بین‌المللی شود. چه تبلیغی از این بالاتر برای کشور در سطح جهان وجود دارد؟ طبیعتاً ورزشکار حرفه‌ای نیازمند دریافت هزینه حرفه‌ای است. نمی‌توان انتظار داشت که مانند افرادی که تفریحی ورزش می‌کنند، هزینه دریافت کنند، اما متأسفانه بعضی مدیران نگاه‌شان این‌گونه است که فوتبالیست یا ورزشکار پول تفریح کردن خودش را می‌خواهد بگیرد! اگر این نگاه نیست باید پرسید چرا مسابقات آموزشگاه‌ها و مدارس همانند گذشته نمود ندارد؟ در گذشته بسیاری از استعدادهای فوتبالی از این طریق معرفی می‌شدند، اما حالا شرایط ورزش را طوری پیش بردند که جوانان ترجیح می‌دهند بیشتر با موبایل بازی کنند. البته نباید فراموش کرد که مربیان زحمتکش در سطوح پایه کمتر پیدا می‌شوند و کسی در این شرایط حاضر نیست کار مجانی انجام بدهد و رایگان استعداد جدید معرفی کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره جدایی سیامک نعمتی از پرسپولیس گفت: سیامک نعمتی یکی از بازیکنان زحمتکشی بود که از دوران برانکو در تیم حضور داشت، اما هر آغازی، یک پایانی هم دارد. با وجود اینکه نعمتی می‌توانست در پست‌های مختلف برای تیم بازی کند، او در سلیقه سرمربی جای نداشت. نمی‌توان انتظار داشته باشیم که بازیکنی با این توانایی دائم روی نیمکت یا سکو بنشیند و نیاز دارد که فوتبالش دیده شود. نعمتی به همین دلیل از پرسپولیس جدا شد.

وی در ادامه افزود: پرسپولیس در پست دفاع چپ و هافبک و فاز طراحی حملات و مهاجم نیازمند تقویت است. دوباره تأکید می‌کنم اگر قرار است بازیکنان خارجی روی نیمکت پرسپولیس بنشینند بهتر است از بازیکنان ایرانی استفاده شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2919251

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات لیگ برتر، اظهار داشت: وضعیت نقل‌وانتقالات هر باشگاهی به چند عامل مختلف بستگی دارد. مدیریت، مسائل مالی و بودجه، مربیان و دیدگاه‌های‌شان و همچنین برنامه تعداد جذب بازیکنان (ممکن است که یک تیم فقط سه بازیکن جذب کند، اما کارآمد باشند). بنابراین براساس این آیتم‌ها می‌توان بررسی کرد تیمی خوب یارگیری کرده یا خیر. برای مثال در پایان فصل گذشته متوجه شدیم پریرا و شیخ دیاباته در پرسپولیس کارایی آنچنانی ندارند و دائماً نیمکت‌نشین بودند. وقتی تیمی بازیکن خارجی می‌گیرد باید کیفیتش از بازیکنان داخلی و حتی ترکیب اصلی تیم بالاتر باشد. قطعاً یحیی‌ گل‌محمدی و کادرش باید با مدیریت پرسپولیس جلسات متعدد برگزار کنند تا بهترین شرایط برای تیم شکل بگیرد.