آموزش رایگان بورس از صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته کانون بورس | حسینی فایننس

که این اوراق انواع مختلفی دارد و شامل اوراق حقوق صاحبان سهام، اوراق بدهی و ابزارهای مشتقه است. در حال حاضر ساعت کاری بازار بورس اوراق بهادار برای خرید و فروش سهام از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ و نیم ظهر است. بازار بورس در روز های تعطیل رسمی تقویم تعطیل بوده و در غیر از این ساعات نیز امکان انجام معامله و خرید و فروش سهام در این بازار وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که در شرایطی که شاخص روند نزولی دارد و یا طبق شواهد و اندیکاتور های مختلف به انتهای روند صعودی خود رسیده اقدام برای خرید سهام ریسک بسیار زیادی خواهد داشت و توصیه به این امر نداریم. در واقع در صورت قرار گرفتن شاخص‌ در این وضعیت عمل شما نباید برای سرمایه گذاری در بازار بورس اقدام کنید و بایستی منتظر فرصت مناسب برای این امر باشد.

پکیج فیلم برداری شده دوره حضوری

اصطلاح دیگری که در آموزش رایگان بورس به آن نیاز خواهیم داشت کارگزاری بورس است. برای انجام معاملات در بازار بورس شما بایستی وارد پلتفرم های مجاز تعریف شده توسط سازمان بورس شوید که این پلتفرم ها توسط شرکت‌هایی به عنوان کارگزاری بورس در اختیار شما قرار می‌گیرند. کارگزاری ها در واقع شرکت‌های واسطه میان سازمان بورس و افراد سرمایه گذار در این بازار هستند که امکان خرید و فروش سهام مختلف را برای آنها فراهم می‌آورند. در اصل به این افراد کارگزاری گفته می‌شود که آن ها به هسته این معاملات متصل هستند و می‌توانند اطلاعات خرید و فروش صورت گرفته سهام را به مرکز ارسال نمایند. سرانجام کد بورسی که سرمایه گذار باید داشته باشد توسط کارگزار صادر می‌شود. در واقع کد بورسی شناسنامه هویت شما در بازار بورس به حساب می‌آید که بسیار مهم و خاص است.

با فراگیری این سیستم‌ها ازنظر تکنیکالی بهترین زمان ورود به سهم برایتان روشن خواهد گردید. در صورت رسیدن به سود و بازده مثبت باید با چه قیمتی از سهم خارج گردد تا دچار بهترین بازدهی و سود ممکن گردد. پس از پایان سطح اول دانش‌آموختگان می‌توانند سهام سودآور را از شرکت‌های زیان ده تشخیص داده و دایره طلایی سهام خود را بدون نیاز به مشورت و مراجعه به کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی تشکیل دهند. حامد مددی با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در بورس و بیش از 7 سال سابقه تدریس بورس در دانشگاه‌های برتر تهران به‌صورت تخصصی در حوزه تابلوخوانی و روان‌شناسی بازار زبانزد است.

  • البته با استفاده از بیشترین قیمت، کمترین قیمت، قیمت باز شدن یا بسته شدن نماد در یک بازه زمانی مشخص نیز می‌توان نمودار خطی آن را رسم کرد.
  • به بیان ساده، بورس در اصل بازاری است که در آن اوراق بهادر مورد معامله قرار می‌گیرد.
  • در مقاله زیر مزایا و معایب این روش به همراه نمادهای بورسی با دامنه نوسان خاص را معرفی کردیم.
  • به عقیده عده‌ای چون زمانی که گاو می‌خواهد مبارزه کند شاخ‌های خود را به طرف بالا می‌برد این نشان‌دهنده روند صعودی است و هنگامی که خرس می‌خواهد مبارزه کند پنجه‌های خود را به سمت پایین می‌آورند نشان‌دهنده روند نزولی بازار است.
  • یکی از تکنیک‌های پرکاربرد در آموزش جامع بورس، تکنیک پرایس اکشن یا حرکات قیمتی است.
  • همچنین روزانه ۳ رویداد آموزشی رایگان با موضوعات مختلف برگزار می‌شود تا هیچ سوال شما بدون پاسخ باقی نماند.

بخش دوم نماد یک سهم در بازار بورس نیز مخفف از نام کامل آن شرکت است. به عنوان مثال نماد شرکت گروه خودروسازی سایپا در بازار بورس خساپا است. حرف خ در این نماد به عنوان معرف شرکت‌های تولید کننده خودرو اضافه شده و ساپا نیز مخفف از عنوان کامل این شرکت می سهام متوسط بورس باشد.

نسبت‌های نقدینگی

آموزش رایگان بورس از صفر تا صد از مبتدی تا پیشرفته کانون بورس | حسینی فایننس

سؤال بعدی اینجاست که آیا می‌توانیم از خدمات آموزش رایگان بورس برای ورود به این بازار استفاده کنیم؟ استفاده از مقالات آموزش رایگان بورس اهمیت خاص خود را دارند و به مراتب می‌تواند روند بهتری را برای کاربران در این بازار رقم بزند. وقتی شما بدون هیچ‌گونه شناختی به دنبال درک شرایط بازار هستید در قدم اول می‌توانید از مقالات آموزش رایگان کمک گرفته و از این طریق شرایط بازار مورد نظر را با شرایط شخصی خود مقایسه کنید. خرید و فروش پلکانی در بورس (پله‌ای) یکی از اصول استراتژی معاملاتی جهت مدیریت سرمایه با استفاده از کنترل ترس و طمع است. بدین صورت که در یک مرحله اقدام به خرید و فروش سهام نکنید و در چند مرحله این کار را انجام دهید. برای مقایسه EPS شرکت‌های بورسی باید تمامی پارامترها (میزان سرمایه شرکت، نوع صنعت، نوع فعالیت و…) را مدنظر قرار داد.